Haberler

“Wir hoffen, dass sie Kraft und Trost finden” (Almanca+Türkçe)

Landtagspräsidentin Carina Gödecke hat erschüttert auf den Absturz einer Linienmaschine in Südfrankreich reagiert. Im Namen aller 237 Abgeordneten des nordrhein-westfälischen Parlamentes sprach sie den Familien und Freunden der Opfer ihr tiefes Mitgefühl aus. „In diesen schweren Stunden sind wir in Gedanken bei den Hinterbliebenen. Wir hoffen, dass sie Kraft und Trost finden. Nach dem plötzlichen Verlust ihrer Lieben sind sie nicht allein.“

Die Maschine war mit rund 150 Insassen an Bord auf dem Weg vom spanischen Barcelona in die Landeshauptstadt Düsseldorf. Der Airbus A320 stürzte aus bislang ungeklärter Ursache im Département Alpes-de-Haute-Provence ab. Die Ermittler gehen offenbar davon aus, dass niemand die Katastrophe überlebte. An Bord sollen zahlreiche Deutsche gewesen sein.

Başsağlığı ve sabırlar diliyoruz

German Wings`e ait Barcelona Düsseldorf seferini yapmakta olan Airbus 320- 4U9525 sayılı uçağın Fransa`da düşmesinden sonra KRV Eyalet Meclisi Başkanı Carina Gödecke bir taziye mesajı yayınladı.

Gödecke, KRV Eyalet Meclisi Milletvekilleri adına kazada yakınlarını kaybedenlere başşağlığı dileklerini ileterek, sabır diledi.

Merkel ve Kraft Fransa`ya gidiyor

Barcelona`dan havalandıktan kısa bir süre sonra, Alpler üzerinde dağlık bir bölgede  (Prads-Haute-Bléone) henüz belirlenemeyen bir nedenle düşen uçakta, Almanya`dan bir öğrenci grubu da bulunuyor. Yolcu isimleri ve uyruklar henüz kesin olarak belirtilmese de uçakta Alma
n ve İspanyolların yanısıra Türk uyrukluların da olduğu bildiriliyor.

Yarın Şansölye Merkel ve KRV Eyalet Başbakanı Hannelore Kraft Fransa`ya gidecek. Kazanın duyulmasından sonra pek çok Türk Alman sivil toplum kuruluşu da sosyal medyadan taziye mesajları yayınladı. German Wings de sayfasında kazayı Almanca ve İngilizce teyit ederek, bilgi hattı numarası paylaştı.

Muhabirce/Düsseldorf

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu