Haberler

German Wings pilotları uçmayı reddetti!

Düsseldorf Havaalanında Havaalanı Basın Sözcüsü Thomas Kötter ve Lufthansa Basın Sözcüsü Florian Grenzdörfer akşam saatlerinde basın toplantısı yaptılar.

Kötter, alanda bekleyenler için otel odası ayarladıklarını, alanda sabahlamak isteyenlerin de kalabileceğini belirterek, psikolog ve doktorların da alanda hazır bulunduğunu söyledi.Thomas Kötter daha fazla bilgi sahibi olduklarında, bunun da ancak sabaha saatlerinde olacağını söyleyerek, onlarca ulusal ve uluslararasi basın mensubunun, yolcuların milliyeti- uyrukları ve uçak kazasının nedeni ile ilgili pek çok sorusunu “bilemiyorum-bilgim yok” şeklinde  yanıtladı.

Havaalanı basın sözcüsünün hemen ardından Germanwings`in ana kuruluşu olan Lufthansa`nın basın sözcüsü Florian Grenzdörfer basın mensuplarının karşısına çıktı.

Germanwings  Avrupa genelinde 30 uçuşu iptal etti

Grenzdörfer da milliyet ve uyruk sorularını ilk etapta cevapsız bırakırken, uçağın teknik arıza/bilgisayar arızası mı yoksa pilotaj hatası yüzünden mi düştüğü yönündeki soruları da, bunları ancak, tam olarak incelemeler bittiği zaman yanıtlayabiliriz, ancak uçağın teknik bakımı dün (23 mart) yapılmış ve Düsseldorf`tan sabah uçuşu ile Barselona`ya gitmişti dedi.

Uçağın kapsamlı genel bakımının da 2013 yılında yapıldığını belirten Grenzdörfer, uçuşların iptalini de , “Üzgünüz ancak bu pilotların kendi kararı. Kişisel nedenlerden dolayı Germanwings uçuşlarını yapmayacaklarını söylediler. Biz Lufthansa olarak yolcuları mağdur etmemek için, elimizden geleni yapıyoruz yapacağız, gerek ek uçuşlar, gerek uçuş ertelemeler ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Germanwings bugün itibariyle Düsseldorftan 8, Avrupa genelinde 30 uçuşu pilotların uçmayacaklarını bildirmesi üzerine iptal etti.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu