Haberler

Yardımlar Almanya`dan yola koyuldu

Almanya`nın Mülheim kentinde faaliyet gösteren Kapadokya Kültür Derneği`nin organize ettiği yardım kampanyasında iki tır dolusu tekerlekli sandalye ve giyim eşyası ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Almanya`nın Gelsenkirchen kentinden Nevşehir`e doğru yola çıktı.  

Kapadokya Kültür Derneği`nin başlattığı “Ayağı olmayana ayak olalım” adlı kampanya ile 250`yi aşkın tekerlekli sandalye, yorgan, yatak ve binlerce karton kıyafet toplandı. Toplanan malzemeler iş adamı Yalçın Doğan`ın Gelsenkirchen şehrinde bulunan deposunda düzenlendi ve tırlara yüklendi.

TIR`lar da elbirliğiyle yüklendi, dualarla uğurlandı

Yardım kampanyasını yürüten Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümün Uluç, kampanya destek veren iş adamları Yüksel Dükan, Adnan Derviş, Ali Rıza Polat, Ömer Tekin, Yalçın Doğan, Mustafa Ünsal, Erdal Koçbıyık, Osman Ülkü, Gaffur Karakuş, Almanya Kardemir Karabükspor Başkanı Abdullah İnam, Gelsenkirchen`de bulunan Türk Alman Yardım Sevenler Derneği Başkanı Necmiye Öztürk ve sosyal yardımlarıyla tanınan Muazzez Demiryürek, TIR`ların yüklenmesine de yardımcı oldular.

Tırlar, Hüseyin Çelik öncülüğünde dualarla uğurlanırken, yardım gönüllüleri de hazırlanan pastayı çay ve kahve eşliğinde yiyerek yorgunluk giderdiler. Böylesine anlamlı bir kampanyaya her bağlamda destek olan yardım gönüllülerine sponsorlara iş adamı Yalçın Doğan da depo önünde hazırladığı mangalda ızgara yaptı.

Nevşehir il özel idaresi dağıtımı yapacak

Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümün Uluç, kampanyaya destek veren iş adamlarına, sponsorlara teşekkür ederek kendilerine plaket takdim etti. Uluç “Dernek olarak 143. organizasyonumuzu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. `Ayağı olmayana ayak olalım` adlı kampanyamızla, Nevşehir`de yardıma muhtaç insanlara elimizi uzatıyoruz, destek oluyoruz. Kampanyamıza destek veren iş adamlarımıza ve dernek temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Toplanan yardımlar, Nevşehir il Özel İdaresi tarafından yardıma muhtaç insanlara dağıtılacak. Yardımlardan, Nevşehir`de bulunan Suriye göçmenlerine de verilmesini istiyoruz” sözleriyle yardım organizasyonu hakkında bilgi verdi. 

Muhabirce/ Gelsenkirchen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu