Haberler

Mehmet Karakulak yeniden başkan

Almanya Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği`nin genel kurulunda, başkanlık yarışı iki aday arasında gerçekleşti ve oyların büyük bir çoğunluğunu alan Mehmet Karakulak, yeniden başkan seçildi.

Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren Almanya Zonguldak Kültür ve dayanışma Derneği`nin olağan genel kurulunda, mevcut başkan Mehmet Karakulak ile Baki Örenbaş başkan olmak için üyelerin karşısına çıktı. Genel kurul, divan heyetinin oluşumuyla başladı. Başkanlığını Aydın Çimen, yardımcılığını Erol Yukarıbaş ile Ertuğrul Türkyılmaz`ın yaptığı divan heyetinin onayı ile başlanan genel kurulda, mali rapor okunarak üyeler tarafından oylandı.

157 oyla yeniden başkan

İki ayrı  listeyle gidilen seçimde üyeler, başkan adayları olan  Mehmet Karakulak ve Baki Örenbaş için oy kullandı. Kullanılan oylardan geçerli  157 oy alan Mehmet Karakulak, ikinci kez başkan seçilirken, Baki Örenbaş 14 oyda kaldı. İki oy, divan heyeti tarafından geçersiz sayıldı.

Divan heyetinin seçim sonuçlarını açıklamasının ardından Mehmet Karakulak`ı, başkanlık yarışında rakip aday olan Baki Örenbaş ilk tebrik eden kişi oldu. Karakulak`ın kızı Semiha Karakulak, kendisini bir buket çiçekle tebrik etti. Mehmet Karakulak kızının verdiği çiçeği salonda bulunan eşi Akife Karakulak`a hediye ederken, üyeler de alkışlarla kendisine destek verdi.

Dernek adı değiştirildi

Genel kurulda derneğin Almanya Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği olan adı, yapılan tüzük değişikliği ile Avrupa  Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği olarak değiştirildi. Denetleme ve disiplin kurullarının seçiminin yapılmasıyla tamamlanan genel kurulda yeniden başkan seçilen Mehmet Karakulak, bir teşekkür konuşması yaptı.

“Ben kazanmadım, biz yani derneğimiz kazandı, hedefimiz bayrağı daha ileri taşımak olacaktır, bunu da hep birlikte başaracağız” diyen Mehmet Karakulak, divan heyetine ve genel kurula katılan üyelere teşekkür etti. Karakulak`la birlikte yönetim kuruluna Yusuf Karail, Mehmet Kuzucu, Teyhan Çınar, Mustafa Telli, Sedat Kutucu, Ayhan Gidici, Turhan Karaoğlan, Selçuk Kökcam, Serkan Burus, İlyas Eveyik, Osman Karadere, Harun Sezgün, Hasan Aydın, Erol Özkök seçildi. Yapılacak ilk toplantıda yeni yönetimde görev dağılımı yapılacak.

 

Muhabirce/ Gelsenkirchen

 

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu