Haberler

“Kamyon çarpmış gibiyim”

Uzmanlar günümüzün en sinsi hastalıklarından birini yorgunluk olarak tanımlıyor. Halk arasında “dayak yemiş gibiyim”, “üzerimden kamyon geçmiş gibi”, “gözümü açamıyorum, uykuya doymuyorum” gibi şikayetlerle kendini gösteren yorgunluk aynı zamanda, uykusuzluk ve konsantrasyon bozukluklarıyla da yakından ilişkili.

Vitamin eksikliği

Kötü beslenme, düzensiz yaşam koşulları yoğun stres veya tedavi amaçlı kullanılan bir takım ilaçlar sonucu sonucu vücutta vitamin eksiklikleri olabiliyor. Vitamin B 12, B 6 ve Folik asit eksikliği bu kronik bitkinliğin yorgunluğun, konsantrosyon eksikliğinin tetikleyicisi olabiliyor.

Bu tür şikayetleri olanlara 2006 yılından beri Duisburg/ Meiderich`te muayenehanesi bulunan Dr.med. İlhan Edis çeşitli alternatifler sunuyor.

Dahiliye uzmanı olan Edis, bu tür şikayetleri olanlara vitamin enjektesi ile çabuk toparlanma imkanı sunuyor.

Damardan takviye

Dr. Med. İlhan Edis, “Bu tür sıkıntıları olan hastalarımıza ozon tedavisinin yanısıra, güçlendirme kuru (Aufbaukur) olarak bilinen B6, B12 ve Fol Asiti içeren karışımı damardan veriyoruz. Oral yerine damardan verilen takviye bu şekilde daha çabuk kana karışıyor ve daha çabuk sonuç alınıyor” diyor.  

Şikayeti olan hastaları kontrole davet eden Edis, “Muayene ve teşhis herşeyden önemli, vatandaşlar kendi başlarına değil mutlaka doktor tavsiyesine göre vitamin/ilaç kullanmalı” sözleriyle de, bilinçsizce eş dost tavsiyesi ile ilaç kullanmayın çağrısı yapıyor.

Dr. Med. İlhan Edis

Emmericher Strasse 150c

47138 Duisburg

Tel. 0203 / 42 82 35

Medyator/Duisburg

Editör: Hülya Sancak

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu