Haberler

Her 3 kişiden biri göçmen kökenli

Almanya'da seçimlere iki gün kaldı. Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde uyum meclisi ve belediye seçimleri için Türk kökenliler de sıkı bir çalışma içinde. KRV eyaletinin önemli merkezlerinden biri olan Essen kentinde de Türkler belediye ve uyum meclisleri için listelerini hazırladılar.

Essen'de Muhammet Balaban öncülüğünde kurulan Allianz Essener Demokraten (AED) listesi de hem uyum meclisine hem de belediye seçimlerine hazır. AED'nin Essen'de faaliyet gösteren pek çok sivil toplum kuruluşu ile istişare edildikten sonra kurulmasına karar verilmiş.

Listeler çok uluslu

"Birliktedaha güzel" sloganıyla yola çıkan AED (Allianz Essener Demokraten) listesinde,  Türkiye kökenlilerin yanısıra Afganistan, Bosna Hersek, Fas, Makedonya gibi farklı etnik kökene sahip adaylar da yer alıyor. 

"Her üç kişiden birinin göçmen kökenli olduğu şehrimizde, belediyenin karar alma noktalarında henüz yeterli derecede temsil edilmiyoruz. Uyum meclisindeki çalışmaların ve alınan kararların, belediye ve semt

meclislerinde de takip edilebilmesi için mutlaka bu alanlarda da varlığımızı hissettirmeliyiz" diyen Muhammet Balaban "Son haftalarda yoğun bir seçim temposuna girdik. Listemizde bulunan adayların

toplumun içinden gelen kişiler olması sebebiyle Essen halkından büyük destek görüyoruz. Önceliğimiz, insanımızın seçimlere katılımını sağlamak" dedi ve herkesi oy kullanmaya davet etti.

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarını da kullanan AED, çalışmalarını özellikle vatandaşlarla birebir bağlantıya geçerek sürdürüyor.

AED'nin seçim çağrısı

[[{“fid”:”2454″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”},”type”:”media”,”attributes”:{“alt”:”Wahlaufruf der Allianz Essener Demokraten (AED)”,”class”:”media-element file-default”}}]]

Muhabirce/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu