Haberler

Yuşan`dan topuzun incelikleri

Türkiye'den gelen ünlü saç tasarımcısı Muhittin Yuşan, Almanya'nın Bochum kentinde sekiz yıldır "Über Kurz oder Lang" adlı kozmetik ve kuaför salonunu işleten Leman Alp ve ekibine, farklı topuz tasarımları ile ilgili seminer verdi.

Alp, Türk topuzunu ve farklı saç modellerini, çoğunluğu Alman olan müşterilerine sunabilmek için ödüllü topuz ustası Muhittin Yuşan'ı Almanya'ya davet etti.

Muhittin Yuşan ile daha önce İstanbul'da tanışan Über Kurz oder Lang'ın sahibi Leman Alp, topuz ustası Muhittin Yuşan'ı bir günlük kurs için Bochum'daki salonuna davet etti. Türkiye milli takımı ile sekiz kez uluslararası birinciliği bulunan, ünlü saç tasarımcısı ve topuz ustası Muhittin Yuvaş'ın eğitim kursuna, Leman Alp'ın salonunda çalışan elemanların yanısıra bazı meslektaşları da katıldı.

Müşterilerine saç bakımından, manikür pedikür ve epilasyona kadar kozmetiğin çeşitli dallarında da hizmet sunan Leman Alp, "Muhittin Yuşan'ın seminerinde teknik olarak pek çok şey öğrendik. Topuzun aslında ne kadar kolay yapılabileceğini de öğrenmiş olduk. Topuz saç modellerini zevkle müşterilerimize sunacağız" diyerek seminerle ilgili memnuniyetini ifade etti.

Sunumuna Alman basının da ilgi gösterdiği topuz ustası Muhittin Yuşan ise, "Almanlar daha çok doğal ve sade topuz tercih ediyor, Türk kadınları ise gösterişli topuzlardan hoşlanıyor. Farklı topuz modellerini ve tekniklerini anlattım, umarım başarılı olurlar" dedi.

Muhabirce/ Bochum

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu