Haberler

Hadi Gülümse

Bisküviler, takılar, resimler yapıldı, yüzler boyandı, "Minik Bayan Gülücük" ile "Minik Bay Gülücük" seçildi, yüzler güldü,  taçlarını giyip gittiler. Hiçbir çocuk hediyesiz kalmadı, irili ufaklı hediyelerle neşeye boğuldular, dans ettiler, oyunlar oynadılar, palyaço ile eğlendiler, çok sevdikleri polis motoruna binip fotoğraf çektirdiler, biribirinden güzel yiyecekler pastalar yediler, pamuk şekeri için kuyrukta birbirleriyle yarıştılar.

 

 

 

"Gülümsemek Tüm Çocukların Hakkı" sloganıyla Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde 3-11 yaş gurubu çocuklar için bir etkinlik düzenlendi. Gelsenkirchen Bilim Parkı'nda düzenlenen etkinliğin girişimcileri Yıldıray Cengiz ve Arzu Akyüz. 2012 yılı Miss Turkuaz yarışmasında ikinci olan Arzu Akyüz ,toplumda, çeşitli nedenlerle eğlenme imkani pek fazla olmayan  çocuklar için bir etkinlik projesi hazırladı ve Yıldıray Cengiz'le birlikte hayata geçirdi.

 

 

 

Etkinliğie, Miss Turkuaz 2013 güzelleri de dahil olmak üzere, MissTurkuaz Organizasyon Komitesi, ARCHE NOAH Teşvik Derneği, Wiehagen Kreşi, Amigonianer, Lava Enstitüsü gibi, hayatları, çeşitli nedenlerden dolayı (hastalık, yakınlarını kaybetme, ekonomik yetersizlik vs.) diğer çocuklardan daha zor geçen çocuklara destek veren dernekler ve alternatif bölgelerdeki çocukların gittiği okullar ve kreşler katıldı. Etkinliğe Gelsenkirchen Yurttaş Vakfı da mali destek verdi.

Amaç, her zaman gülemeyen çocukları gülümsetmek

Etkinliğe destek verenlerden Gelsenkirchen Uyum Meclisi Başkan Yardımcısı Nezahat Kılınç da çocukları mutlu etmenin çok önemli olduğunu ve özellikle de böyle, mali durumu iyi olmayan, toplumun bir takım sorunlu tabakalarında yaşayan çocukların, eğlenmeye, sevinmeye, ilgiye çok ihtiyacı olduğunu ve etkinliği çok beğendiğini ifade etti.

Kılınç, toplumda maalesef tüm çocuklar için çeşitli nedenlerden dolayı fırsat eşitliği olmadığını ifade ederek, özellikle bu çocuklara yönelik etkinlik düzenlemenin değerli olduğunu ifade ederek, Akyüz ve Cengiz'e girişimlerinden dolayı teşekkür etti.

Projenin fikir annesi Arzu Akyüz ise, "Her zaman gülemeyen mutlu olamayan çocukları burada biraz olsun eğlendirmek sevindirmek, güldürmek istedik, onların hoşuna gidebilecek pek çok aktivite hazırladık amacımıza ulaştık, çocuklar gülüyor ben gülüyorum" şeklinde konuşarak memnuniyetini ifade etti.

Organizasyondan Yıldıray Cengiz ise, Miss Turkuaz yarışmasına katılan kızların, sadece güzellikle gündeme gelmek istemediklerini belirterek, "0nlar sosyal aktivitelerde de etkin olarak iç değerlere de önem verdiklerini ortaya koyuyorlar. Bir önceki yılın ikinci güzeli seçilen Arzu Akyüz böyle bir projeyle gelince çok sevindim, birlikte hayata geçirdik. Davet ettiğimiz kuruluşlar, ilk defa bir Türk-Müslüman organizasyondan böyle bir davet aldıklarını belirterek memnuniyetle katıldılar" dedi.

Hülya Sancak/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu