Haberler

Yazar kasa sistemleri fuarı düzenlendi

Almanya`nın Witten kentinde bulunan Metpos GmbH şirket binasında yazar kasalar fuarı düzenledi. Almanyanın değişik şehirlerinden gelen müşteriler piyasadaki dokunmatik kasalar ve yazılım sistemleri hakkında bilgilendirildi.

Metpos Genel Müdürü Ufuk Kesmen, “Kasa sistemlerimizi Almanya, Fransa ve Hollanda`ya sunuyoruz. Ürünlerimizden restaurant, imbis, süpermarket gibi işletmeler kullanmakta. Piyasada halihazırda kağıt sistemli kasalar mevcut. Alman vergi dairesi kanun değişikliği yaparak 2016 yılından sonra kasa sistemlerinin bilgisayar ortamına aktarılmasını öngörüyor. Böylelikle butün işlemlerin kayıt altına alınması şartı geliyor” Bu fuarda hem ürünlerimizi hem de yeni düzenlemeleri müşterilerimize tanıttık.

Fuarlar bizim için çok faydalı

Fuarda ürünlerini sergileyen Intersize yazılım şirketinden Ersan Koç, “Metpos şirketinin üretmiş olduğu kasa sistemlerini tanıma fırsatımız oldu. Kendi müşterilerimizi buraya davet ettik. Kasalara kendi yazılımlarımızı yükleyerek tanıtımlarımızı yapma fırsatımız oldu. Ayrıca Berlin, Hamburg, Hannover gibi kentlerden bayilerimizi de davet ettik, görüş alışverişinde bulunduk” diyerek fuarın kendileri açısından verimli geçtiğini vurguladı.

Akead da fuarda

12 yıl önce kurulan ve 11 Ülkede 22 bayiliği bulunan yazılım şirketi Sevilog da AKEAD Markasıyla fuara katıldı. Yazılım sektöründe hizmet veren Sevilog şirket yöneticisi Murat Güldal “AKEAD markası olarak bugün burada Metpos ve Intersize ile işbirliği içindeyiz. Değişik alanlarda birbirimizi tamamlamak için beraber çalışmaya karar verdik. Müşterilerimizle ve partnerlerimizle beraber değişik sektörlere ihtiyaçlara göre en iyi şekilde nasıl hitap edebileceğimizin yollarını aradı, çözümler ürettik, fuar bizim için de çok faydalı oldu” dedi.

Fuarı ziyaret eden Witten Belediyesi`nden Lars König davet için teşekkür ederek, “Fuara bu kadar yoğun ziyaretçi katıldığına çok sevindim. Ayrıca belediye olarak, şehrimizde yeni şirketlerin istihdam sağlamalarını çok takdir ediyoruz. Metpos`a yeni sistemler düzenlemeler konusunda bigilendirdiği için teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

Medyator/ Witten

 

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu