Haberler

Ve Almanyalı Türkler oy vermeye başladı

Almanya`da yaşayan Türkler, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri (MVGS) için 8 mayısta bağlı bulundukları konsolosluk bölgesinde kurulan sandıklara oy kullanmaya gittiler.  

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu`na bağlı olan Türk vatandaşları da, sabahın ilk saatlerinden itibaren konsolosluk önünde toplanmaya başladı. Saat 10.00`da oylarını  kullanmaları için konsolosluğun avlusundaki Anadolu Salonu`na alınan vatandaşlar Başkonsolos Alattin Temür tarafından karşılandı. Vatandaşlar salondaki 8 ayrı sandıkta rahat bir şekilde oy kullandılar.

Temür: Oy kullanın

T.C. Düsseldorf Başkonslosu Alattin Temür, oy kullanılmasıyla ilgili olarak muhabirlere “130 bin seçmen, 24 gün boyunca  Düsseldorf Başkonsolosluğumuzda oylarını kullanacak. Burada vatandaşlarımıza, oylarını rahat kullanabilmeleri için iyi bir ortam hazırlamaya çalıştık. Umarım burada yaşayan Türk toplumuna hayırlı olur. Vatandaşlarımıza, oylarını kullanmaları yönündeki çağrımızı, yenilemek istiyoruz” dedi.

Oy kullanmaya gelen vatandaşlar da Almanya`da ilk kez oy kullandıkları için sevindiklerini ve heyecanlı olduklarını belirttiler.

Muhabirce/ Düsseldorf

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu