Haberler

Alternatif tıp uzman işi

Hastalıkların, kanser vakalarının çoğalması ve yaş sınırının genç yaşlara inmesi alternatif tıbba da ilgiyi artırıyor. Ancak dikkatli olmak gerekiyor ve konunun uzmanı olmayan kişilerin eline bedeni teslim etmemek gerekiyor. 

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Almanya’ nın Duisburg şehrinde hizmet veren alternatif tıp uzmanı  Nagihan Orhan son zamanlarda alternatif tıbba yönelmelerin arttığını dile getirerek “Alternatif tıbbın çok geniş bir çalışma alanı var. Doğal, bitkisel ürünlerin yanında modern tıbbı da birleştirerek çok iyi sonuçlar almak mümkün. Son senelerde bir ailede birden fazla kanser vakası görülmeye başladı. Bunda doğal beslenmenin azalması ve fastfood yiyiceklerin fazlaca tüketilmesi önemli rol oynuyor. Bu alanda, bazı tür kanser vakalarının tedavisinde yan etkisi olmayan zerdeçal serumu  tedavisi ile çok iyi sonuçlar alınıyor. Çünkü bunun yan etkisi yok. Kemoterapinin yerini alıyor. Bu konuda muayenehanemiz epey iddalı” dedi.

İstismarlara dikkat, hastalık bulaşabilirNagihan Orhan
Alternatif tıbbın uzman işı olduğna dikkat çeken Nagihan Orhan konuşmasının devamında “Son senelerde bu konudada istismarlar oldu ve ehli olmayan kişiler peygamber efendimizin de tavsiye ettiği hacamat tedavisini yapmaya başladılar. Bunun büyük rizikoları var. Bir kere, evinin bir odasını bu işlere ayıranlar hastalarına Hepatit B, Aids gibi viral hastalılaklar bulaşmasına neden olabilirler. Bazen uygulama esnasında baygınlık geçirenler olabiliyor bu halde uygulamaya devam ediyorlar bu çok tehlikeli, çünkü bu esnada hastaların şekerleri düşüyor, tansiyonları yükseliyor, buna biz anında müdahale ediyoruz” diyerek hacamat uygulamasının ev ortamında yapmaya müsait olmadığını ifade etti.

Atardamara sülük vurulmaz

Diğer bir istismar konusunun da sülük vurma işi olduğunu söyleyen Orhan, “Bunda da uzman kişiler nerelere sülük vurmaları gerektiğini bildikleri için problem olmuyor ama uzman olmayan kişiler atar damarlara ve varisli hastalara bunu uygulayabiliyorlar. Hastanın aldığı ilaçları sormadan şansa bu tedaviyi uyguluyorlar. İnsanlarımız bunlara dikkat etmeliler” dedi.

Kapsamlı bir muayene yapılıyor

Nagihan Orhan kendi muaynehanelerinde tam teşekkülü kontrol sistemi olduğunu belirterek “Bizde üç çeşit check-up var. Bu  çok detaylı bir muayene. Hastanın vitamin ve minaral eksiklikleri , mideye dokunan ve şişkinlik yapan yiyecekler bulunup tedavisi yapılıyor. İlaçla tedavi kolay ama bunun nedenini bulup o minarallerden uzak tutuyoruz. Bu muayenelerde vücuda alerji yapan maddeler, mantar ve bakteriler keşfedilerek tedavileri yapılıyor. Vücuttaki organların sağlıklı çalışıp çalışmadığınıda tesbit ederek onlara tedavileri sunuyoruz. Bunun yanında tüm doğal tedaviler, kalp ve damar hastalıkları, bel ve boyun fıtıkları, bağışıklık kuvvetlendirme, ağrı tedavisi, psikololojik tedavi, oksijen ve ozan tedavisi, iç hastalıkları , hacamat ve sülük tedavileri ile insanların hizmetindeyiz” diyerek bilgi almak isteyenlerin telefon veya mail yoluyla kendilerine ulaşabileceklerini belirtti.

Nagihan Orhan

Tel: 0203- 9351615, email: nagihan71(a)web.de 

İbrahim Yüksel/Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu