Haberler

Van için el ele

Almanya'nın Oberhausen kentinde "Van için el ele" sloganıyla bir yardım konseri gerçekleştirildi.

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan ve yardım organizasyonlarıyla tanınan Gülistan Aksoy'un Vanlı depremzedeler için düzenlediği Van için el ele yardım konserine vatandaşlar ve müzisyenler yoğun ilgi gösterdi.

Geliri, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Vanlı depremzedelere gönderilecek olan yardım konserine, Almanya, Hollanda ve Belçika'dan yaklaşık altmışı aşkın gönüllü sanatçı ve müzisyen sahne alarak destek verdi.

Tüm gelir ve eşyalar tırla Van'a gidecek

Yardım konserine müzisyenlerin yanısıra bölgede yaşayan duyarlı vatandaşların da, yoğun ilgisi dikkat çekti. Salonu dolduran 1000'e yakın yardımsever, aldıkları giriş biletleriyle kampanyaya maddi destek verirken, yanlarında getirdikleri battaniye, giyecek, kırtasiye ve hijyen malzemelerini de görevlilere teslim etti. Yardım konserine akın eden duyarlı vatandaşların bağışladığı eşyaların, bir tır kapasitesini aştığı belirtildi.

Van'a yardım kampanyasını düzenleyen Gülistan Aksoy, yardım konserine destek veren gönüllü müzisyenlere ve duyarlı vatandaşlara teşekkür ederek, yardımları en kısa zamanda Van'a ulaştıracağını belirti.

Muhabirce/ Oberhausen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu