Haberler

Tokatlılarda yeni dönem

Almanya'da faaliyet gösteren Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği, Duisburg şehrinde 4. Genel Kurulu'nu düzenledi. Üyelerin de hazır bulunduğu genel kurulda yeni dönem yönetim kurulu ve başkan seçildi.

2007 yılından beri Almanya merkezli faaliyet gösteren Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği'nin genel kurulu Kuran-ı Kerim ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Daha sonra Keramettin Özyurt, Osman Söyler, Sedat Akcan divan heyetine seçildi ve mevcut yönetim, faaliyet raporunu okudu, başkan Ömer Yücesan derneğin önemine dikkat çekerek, şu ana kadar kendisiyle birlikte çalışan yönetimdeki arkadaşlarına teşekkür etti ve yeni yönetime başarılar diledi.

Yeni dönem ATYD Başkanı Hilmi Yavuz

Genel kurula sunulan yeni yönetim kurulu listesi, genel kurulda bulunan üyelerin onayı ile seçilirken, Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği'nin yeni yönetim kurulu başkanı iş adamı Hilmi Yavuz oldu.

Yönetim kurulu başkanı seçilen ve genel kurul üyelerine teşekkür konuşması yapan Hilmi Yavuz, "2007 yılından beri faaliyet gösteren derneğimizde hizmetleri bulunan herkese ve onlara destek veren hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.Avrupa'da Tokatlıların varlığının elli yılı geride bıraktığını hatırlatan Hilmi Yavuz, dernek olarak gençlerin eğitimiyle yakından ilgileneceklerini ve Tokat'ın Almanya'da kardeş şehir ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin de kardeş üniversite olabilmesi için çalışmalar başlatacaklarını belirtti.

Konuşmaların ve genel kurul seçiminin ardından eski başkan Ömer Yücesan'ın, yeni başkan seçilen Hilmi Yavuz'a sarılarak tebrik etmesi, salonda alkışlarla karşılık buldu.

 

4.Genel Kurul' da seçilen yeni yönetim kurulunun 9 aktif üyesi, şu isimlerden oluştu: Hilmi Yavuz, Hüseyin Koçak, Selahattin Gökçe, Ali Yurdakul, İsa Bakırcı, Mahmut Gül, Fatih Bölükbaşı, Zafer As, Keramettin Özyurt.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu