Haberler

Üreticiler Avrupa`da

Avrupa'da bir takım temaslardan bulunmak için  Konya’dan gelen ayakkabı ve deri üreticileri delegasyonun tercihi, Almanya'ın Düsseldorf  kenti oldu.

Konya Ticaret Odası’na bağlı 30'u aşkın ayakkabı ve deri üreticisi Avrupa pazarına kendilerini tanıtmak için Düsseldorf ve civarında iş görüşmeleri ve fabrika ziyaretlerinin yanısıra, bölgesel pazarı da tanıma fırsatı buldu.

Ara Shoes ziyaret edildi

Geçen çarşamba günü Düsseldorf'a gelen delegasyon öncelikle Langenfeld şehrindeki  ARA SHOES’un genel merkezini ziyaret etti. ARA Şirketler Grubu‘nun personel müdürü Gerd Koschik fabrika kantininde ziyaretcilere bir sunum yaparak grubu tanıttı, sektörel soruları yanıtladı.

Ziyaretin ikinci gününde Düsseldorf Sanayi ve Ticaret Odası’nda (IHK Düsseldorf) Alman ayakkabı üreticileri  ve toptancılarının katılımıyla ikili görüşmeler yapıldı. Türkiye’den getirilen ayakkabı numuneleri sunum için ayrılan masalarda  sergilenirken ziyarete gelen Alman firmaları ve bazı kuruluşların yetkilileri , delegasyona ürünleriyle ilgili sorular sordular.

Erkek ayakkabısında lider Konya

Görüşmelerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Ticaret Ataşesi Serhan Alpaslan, Almanya pazarıyla ilgili açıklamalarda bulunurken,  Almanya pazarının zor bir pazar olduğunu, fakat pazarda yer aldıktan sonra iş birliği imkanlarının artacağını ve delegasyon üyelerinin bu bağlamda yılmamaları gerektiğini belirtti.

Türkiye'nin ikinci büyük erkek ayakkabı üreticisi olan Konya'yı, Avrupa’ya tanıtma ve Almanya’daki üretim yöntemlerini inceleme amacında oldularını belirten üreticiler ikili görüşmelerin kendileri için faydalı ve verimli geçtiğini belirttiler.  Delegasyon,  Sulingen'de bulunan yine ARA SHOES şirketler grubuna bağlı Lloyd ayakkabı markasının merkezini ziyaret etti. Oradan Köln kentindeki ayakkabı mağazalarında satılan ayakkabıları da inceleyen grup, cumartesi günü Amsterdam'a geçti ve pazar günü Türkiye'ye döndü.

Haber-foto: Yusuf Bal/ Köln

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu