Haberler

Müzik şöleni

Gelsenkirchen'de faaliyet gösteren Zonguldak Kültür ve Dayanışma Derneği bünyesinde yer alan, folklor, saz ve gitar grupları bir müzik şöleni düzenledi. Güneş Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen müzik şölenine çevre dernek başkanları, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Ortak dil müzik

Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Mehmet Karakulak, dernek olarak eğitime ve kültüre büyük önem verdiklerini ifade etti. Karakulak, "Almanya Zonguldaklılar Derneği olarak geçmiş dönemdeki yönetim kurullarımız, yaklaşık 150'ye yakın çocuğumuzu ve gençlerimizi bir araya getirerek bu grupları oluşturdular. Müzik evrenseldir. Tüm dünyadaki insanların ortak dili müziktir. Sevgi ve barışın simgesidir. Derneğimiz, yardım faaliyetlerinin yanı sıra, bu tür kültürel etkinliklerle hemşehrilerimize hitap etmektedir. Ayrıca, müzik gruplarımız da diğer illerimizden çocuklarımız da yer almaktadır. Hem ülkemizin tanıtımı, hem de Zonguldak'ın  tanıtımı için bu çocuklarımız önemli bir misyon üstlenmişlerdir" dedi.

Daha sonra, dernek bünyesinde yer alan Karaelmas Folklor grupları, saz ve gitar grupları sahne aldı.  Ayrıca Zonguldaklıların ilk ve tek kadın piyanist şantörü olan Özlem Ulupınar şarkılarıyla geceye renk kattı.

Mustafa Tığlı/ Gelsenkirchen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu