Haberler

Eğitime katkı kermesi

Essen'deki  Almanya Bartınlılar Derneği (ALBARDER), geleneksel yardım kermesi düzenledi. İlginin yoğun olduğu kermeste konuşan ALBARDER Başkanı Yaşar Çil, ''Bizler yeni yönetim kurulu olarak ilk yardım kermesimizi düzenliyoruz. Yoğun bir katılım var. Dernek olarak, başta eğitim olmak üzere faaliyetlerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Bundan önceki haftalarda üyelerimizle kaynaşma günü düzenledik.

Dernekler toplumun dinamosu

Kadın kollarımız tarafından eğitime yönelik seminer düzenlendi. Derneğimiz özellikle eğitim konularında ciddi çalışmalar Aydın Çimengerçekleştiriyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için her türlü fedakarlığı gösteriyoruz. Yardım kermesimizde insanlar kaynaşıyor. Vatandaşlarımız derneklere destek olsunlar. Derneklerine üye olsunlar. Dernekler, toplumun dinamosudur. Dernekler sayesinde gençlerimiz  kötülüklerden korunurlar, gelenek ve göreneklerine sahip çıkarlar '' dedi.Saim Çiftçi

Kermes ziyeretçileri, derneğin kadın kolları tarafından hazırlanan yöresel yemek ve tatlılarla ziyafet çekerken, Aydın Çimen, Saim Çiftçi, Tekin Negüzel ve DJ Selma müzikleriyle kermesi renklendirdi. Gülistan Foklor Ekibi'nin gösterileri de davetlilerden büyük alkış topladı.

Başkan Yaşar Çil, spronsorlara ve katılımlarıyla kermese destek veren davetlilere teşekkür etti. Kermesden gelen gelirin eğitim için kullanılacağı belirtildi.

Mustafa Tığlı/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu