Haberler

“Umut bekleyenlere umut olun”

Kanser hastası çocuklara ve ailelerine yardım ve destek için kurulan Umut Yolu Derneği`nin Essen Bottrop`taki Gülüm Düğün Salonu`nda düzenlediği kadınlar matinesine kadınların ilgisi yoğundu. Tıklım tıklım dolan salonda kadınlar, Aylin Öz, Oryantal Dilan, Dj Fatma ile bol bol eğlenirken, isteyenler bilgi aldıktan sonra  ilik bankasına da kayıt oldular.

Etkinlikte ayrıca Ardahan Posof Yardımlaşma Derneği -POYAD Minikler Folklor Grubu, Dancer Of Anatolia Halk Oyunları Grubu da foklor gösterileriyle salonu dolduran kadınları büyüledi. Dernek etkinlik ve bağışlardan elde edilen geliri, kanser hastası çocuklar ve aileleri içın yaptıkları çalışmalarda kullanıyor.

Çelikdöven: Tükürüğünüzle umut olun

Oberhausen merkezli Umut Yolu Derneği Başkan Aynur Çelikdöven, derneğin faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Essen Üniversite Kliniği`nde tedavi gören kanser hastası çocuklar için dini bayramlar dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Çelikdöven, “Her ay iki defa çocukları hastanede ziyaret ediyoruz. Dernek bahçemizde geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz yaz şenliği ile hem çocukların hem de ailelerinin stres atmalarına vesile oluyoruz. Matineyle üyelerimizi ve gönüllü çalışanlarımızı eğlendirmenin yanı sıra derneğimize katkı sağlıyoruz ve ilik bankasına kayıt olmaları için insanları bilgilendiriyoruz, isteyenleri kayıt ediyoruz” dedi.

İlik nakli için sıra bekleyen çok insan olduğunu bunlar arasında Türklerin de olduğunu belirten Çelikdöven, herkesi duyarlı olmaya çağırdı ve “Lütfen hiç olmazsa tükürük örneği ile umut bekleyenlerin, umudu olun” dedi. Etkinliğe katılan kadınlar etkinlik sonunda yapılan tombala çekilişinde de çeşitli hediyeler kazandılar.

Şengül Pehlivan/ Bottrop 

İlgili haberler

Kanser hastası çocuklara yardım eli 

Umut Yolun`dan yaz eğlencesi

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu