Haberler

Münster Başkonsolosu Ufuk Gezer`den Ahlen` e ziyaret

T.C Münster Başkonsolosu Ufuk Gezer, Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı Ahlen kentinin Belediye Başkanı Benedikt Ruhmöller`i makamında ziyaret etti.

Ahlen Belediye Başkanı Benedikt Ruhmöllerin makamında sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, Başkonsolos Ufuk Gezer`in Özel Kalem Müdürü Nizamettin Barutçu, Ahlen Belediyesi Uyum Ekibinden Daniela Noack, Mehmet Tanlı, Ergül Aydemir ve Belediye Basın Sözcüsü Frank Merschhaus da hazır bulundular. Daniela Noack, Ahlen`de uyum alanındaki çok yönlü çalışmalar konusunda Başkonsolos Ufuk Gezer`i bilgilendirdi.

Uyum çok önem verdiğim, bildiğim ve ilgilendiğim bir konu

Münster` Başkonsolosluğu`na atanmadan önce Dışişleri Bakanlığı Planlama Dairesinde çalışan Ufuk Gezer “Kosolosluk bölgemizde bulunan ve Türkiyelilerin yoğun olarak yaşadığı şehirler arasında göçmenlere verilen hizmetler ile uyum alanındaki önemli çalışmalarından dolayı Ahlen şehrinin bizde özel bir yeri var. Münster ve Detmold Valilik bölgesinde ikamet eden 200 bine yakın insana hizmet veriyoruz. Onların yaşamın her alanına aktif katılımı bizim için çok önemli. Eğitim ve istihdam öncelikli alanlarım olacak. Münster Ticaret ve Sanayi Odası ve daha başka bir çok kurumla, yerel idareyle özellikle gençlere yönelik ortak projeleri hayata geçirerek birlikte çalışacağız. Uyum önemsediğim bir alan. Burda rol-model değişmeli ama vatandaşlarımızda daha fazla aktif olmalılar” dedi.

Ahlen Belediye Başkanı Benedikt Ruhmöller de ’”Uyum alanındaki tüm çalışmaların başarılı olması için hizmet verilen göçmen gruplarının da aktif katılımı, projelere destek vermesi önem arz ediyor. Sorumluluk alınması gerekiyor. Göçmenler arasından daha çok insanın sosyal projelerde gönüllü olarak çalışmalara katılmalı” dedi.

Görüşme, birlikte çalışma ve karşılıklı destek temennileriyle son buldu.

Muhabirce/ Ahlen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu