Haberler

Turkcell Europe`a ödül

2011 yılından bu yana, Almanya'da mobil iletişim hizmetleri veren Turkcell Europe'a, Almanya'ya yaptığı yatırımlardan dolayı "En İyi Genişleme Yatırımı" dalında, Almanya’nın ekonomi alanındaki en prestijli ödüllerinden NRW Invest (NRW Yatırım) 2013 ödülü verildi.

Almanya'nın Düsseldorf kentinde bu yıl dokuzuncusu düzenlenen NRW Invest ödül törenine, Kuzey Ren Vestfalya Ekonomi Bakanı Garrelt Duin ve NRW Invest GmbH Başkanı Petra Wassner evsahipliği yaptı. Törene, Almanya’dan eyalet hükümet yetkilileri, parlamenterler, 11ülkenin büyükelçi ve başkonsolosları ile belediye başkanları katıldı.

Bakan Duin: "Ekonomimizi canlandırıyor"

Turkcell’e ödülünü veren Ekonomi Bakanı Garrelt Duin, yatırımcıların Kuzey Ren Vestfalya’nın rekabet gücünün artmasına çok ciddi katkı sağladığını vurgulayarak, "Ülkemize yeni ürünler ve hizmetlerin yanı sıra tecrübelerinizi getirerek ekonomimizi canlandırıyor, istihdam ve gelişmeye, yenileşmeye katkı sağlıyorsunuz" diye konuştu.  Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf  Başkonsolosu Fırat Sunel de konuşmasında Turkcell'in mobil iletişim hizmetleriyle Avrupa'da  iletişim köprüsü inşa ederek, insanlar arası iletişimi güçlendirdiğini ifade etti.

Yener: "Gelişen Türk ekonomisinin göstergesi"

Turkcell’in Uluslararası Genişleme Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener ise teşekkür konuşmasında "Ödülü Türkiye’nin ekonomik gelişmesine yönelik bir iltifat olarak alıyorum. Bu ödülü sadece Turkcell olarak değil iki yılı aşkın bir süredir Almanya’da birlikte çalıştığımız 1200’ün üzerindeki bayi ağımız ve işbirliği yaptığımız tüm ortaklarımız adına da alıyorum. Yatırım için Köln’ü seçtik, çünkü çok destek aldık ve bu destek için hem Kuzey Ren Vestfalya eyaleti hem de tüm Alman makamlarına teşekkür ederiz. Ayrıca Almanya’da iki yıl gibi kısa bir sürede 400 bin abone bizi seçti, gurur duyuyoruz. Onlara da bize duydukları güven için teşekkürü borç biliyoruz" dedi.

Özorbeyi: "Özgün ilişkiler daha da güçlenecek"

Turkcell Europe Genel Müdürü Ekrem Özorbeyi de aldıkları ödülün kendilerini daha da cesaretlendirdiğini vurgularken, şunları söyledi: "Türkiye ile Almanya arasındaki güçlü siyasi, toplumsal ve iktisadi bağlar, ikili ilişkileri özgün kılıyor. Sağladığımız güçlü iletişim bağıyla bu ilişkileri güçlendirdiğimize inanıyoruz.  İki yıl içinde Almanya’dan Türkiye Turkcell yönüne aramalar yüzde yüz arttı ve biz en fazla trafiği taşıyan mobil iletişim şirketi konumuna geldik." 

Muhabirce/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu