Haberler

SunExpress Alanya Gazipasa`dan uçuyor

SunExpress Alanya Gazipasa`dan uçuyorTürk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, Alanya Gazipaşa Havaalanı`ndan Almanya`nın üç kenti, Frankfurt, Düsseldorf ve Leipzig/Halle’ye bu kış uçuş başlatıyor.  
SunExpress Türk Riviyera’sı olarak adlandırılan tatil şeridinde, Antalya’dan sonra Alanya Gazipaşa Havaalanı’na ilk uçuşunu 5 kasımda Leipzig/Halle`den gerçekleştirilecek.

Pek çok Alman vatandaşı yaşıyor

SunExpress Genel Müdürü Paul Schwaiger, “2010 yılında sadece iç hatlar için açılan ve 2011’de uluslararası uçuşlara da izin verilen Gazipaşa Havaalanı, Almanların yoğunlukta yaşadığı Alanya ve Side çevresine hitap ediyor. Bu çerçevede biz de bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz” dedi.

“Alanya havası, denizi ve sunduğu çeşitlilikle Türk turizminde  özel bir yere sahip. Pekçok Alman vatandaşı kışı bu bölgede geçiriyor” diyen Schwaiger bu uçuşlarla Türk Riviyera’sındaki uçuşları güçlendirmiş olacaklarını belirterek,”Gazipaşa Havaalanı’na gerçekleştireceğimiz uçuşlarımızla, SunExpress‘in Antalya’ya olan güçlü uçuş programını mükemmel bir şekilde tamamlamış olacağız. Gazipaşa’ya gerçekleştireceğimiz bu uçuşlarla Almanya’ya gidecek yolcularımıza daha rahat ve konforlu bir uçuş sunacağız” dedi.

Muhabirce/ Antalya

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu