Haberler

Türk kuaförler dernekleşti

Almanya`nın Baden-Württemberg  Eyaleti`ndeki Mannheim şehrinde, Türk kuaförler bir çatı altında buluşarak dernekleşti. Mannheim ve çevresinde hizmet veren Türk kuaförlerin bir araya gelerek oluşturdukları Rhein-Neckar Türk Kuaförler ve Güzellik Salonları Derneği, resmi işlemlerini tamamlayarak kuruldu.  Derneğin kuruluş amacı hakkında bir açıklamada bulunan dernek başkanı Erdoğan Çalış, Almanya geneli ve bölgede, meslektaşlarının sorunlarıyla ilgili çözüme yönelik ihtiyaç olduğunu gözlemlediklerini dile getirdi.

Amacımız dayanışmayı sağlamak

Çalış, “Mannheim ve çevremizdeki meslektaşlarımızla irtibata geçerek birçok kez yaptığımız müşterek çalışmalar neticesinde resmi başvurumuzu yaparak Mannheim şehrimizde Rhein-Neckar Türk Kuaförler derneğimizi kurduk” dedi. Rhein-Neckar Türk Kuaförler ve Güzellik Salonları Derneği Başkanı Erdoğan Çalış amaçlarının meslektaşlarına dayanışma konusunda Almanya da öncü olmak olduğunu belirterek, gelecekte bu alanda hizmet veren arkadaşlarına çalışmalarına tecrübeleriyle destek vermek istediklerini belirtti.

Facebook üzerinden ulaşabilirsiniz

Dernek başkanı “Rhein-Neckar bölgemizde kadın ve erkek kuaförü olmak üzere yaklaşık 1500 meslektaşımız bulunmaktadır. Bunların içinde önemli bir kısmı işletmecidir. Bu arkadaşlarımızın hem birlik beraberliğini sağlamak, mesleklerine yönelik zenginlik ve değer katmak, hem de sorunlarına yönelik çözüm ortağı olmak için büyük bir aile çatısı kurduk. Tüm meslektaşlarımızı bu çatı altında toplanmaya davet ediyoruz. Dernek merkezimiz Mannheim’dadır. İlgililer Facebook üzerinden bizlere ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

Dernek başkanı Erdoğan Çalış, derneğin kuruluş aşamasında desteklerini esirgemeyerek danışmanlık yapan Avukat Alper Sever ile tüzük ve resmiyet safhasında yoğun destek veren Avukat Selçuk İbikli başta olmak üzere desteklerini esirgemeyen tüm dostlarına da teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.

Almanya geneline ulaşacağız

Rhein-Neckar Türk Kuaförler ve Güzellik Salonları Derneği ikinci Başkanı Kiraz Dalaslan ise, hedeflerinin sektöre yeni bir imaj, kalite ve birlikteliği getirmek olduğunu belirtti.  Dalaslan,  bir dernek çatısı altında meslektaşlarının sorunlarının yanı sıra müşteri memnuniyeti için emek sarf edeceklerini dikkat çekerek “Meslektaşlarımızın sorunlarını ilgili mercilere taşıyacak, çözüme kavuşturmak için mücadele verecğiz. Mannheim`da yaktığımız ateşin kıvılcımları yavaş yavaş tüm Almanya geneline yayılacak. Öncelikle bizim hedefimiz Rhein-Neckar bölgemizin en ücra köşesindeki meslektaşlarımızı da derneğimize kazandırıp onların yalnız olmadığını ve bizim çok büyük bir aile olduğumuzu tüm kamuoyuna göstereceğiz. İddialıyız. Sırasıyla  Almanya geneline ulaşacağız bu kervana katılmak isteyen meslektaşlarımızdan bizimle irtibata geçmelerini bekliyoruz. Gerek üyelik konusunda gerekse dernek kurma konusunda kendilerine her türlü desteği sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Ahmet Sunar/ Mannheim

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu