Haberler

MÜSİAD: Akbulut yeniden başkan

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rhein-Neckar Şubesi tarafından yapılan Olağan Genel Kurul’da başkan Cebrail Akbulut tekrar seçilerek güven tazeledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rhein-Neckar Şubesi Olağan Genel Kurul toplantısını yaptı. Derneğin Mannheim şehrindeki toplantı salonunda gerçekleşen Genel Kurul’da Başkan Cebrail Akbulut, yönetim kurulu, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD Üyeleri hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul, yönetim kurulu üyesi Übeydullah Kocamış tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış konuşmasını dernek başkanı Cebrail Akbulut yaptı.

Destekleyenlere teşekkür

Cebrail Akbulut, MÜSİAD Üyelerine yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti. 2013 yılından beri devam ettiği şube başkanlığına kurulun teveccühü ile bir dönem daha devam edecek olması dolayısıyla minnettar olduğunu belirten Başkan Akbulut; “Bugüne kadar desteklerini esirgemeyen ve kendileriyle beraber mesai harcayan yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Cebrail Akbulut, genel kurula 2013 yılından bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi sundu. Açılış konuşmasının ardından divan kurulu seçildi.

Seçime tek listeyle girildi
Divan Başkanlığı’na Hüseyin Ata, Divan Üyeliklerine de Erdoğan Altıparmak ve Osman Bilen getirildi. Divan Başkanı Hüseyin Ata MÜSİAD’ın ülke çapında önemli işlere imza attığına dikkat çekti. MÜSİAD tarafından yapılan faaliyetlerin azımsanmayacak derecede ülke ekonomisinin son 25 yılına damga vurduğunu kaydeden Ata, gerçekleşecek 1.Olağan Genel Kurul’un hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini sözlerine ekledi.

Tek liste halinde gidilen genel kurulda, 2013-2014 faaliyet, gelir-gider ve Denetleme Kurulu raporunun okunup oylanması ve Yönetim Kurulu’nun ibrası sonrası, yeni seçimlere geçildi. Tek liste olması dolayısıyla yapılan açık oylamada, oybirliğiyle Cebrail Akbulut dernek başkanlığına tekrar seçildi. Abdurrahman Demirtaş, Fatma Bak, Übeydullah Kocamış, Alper Sever, Niyazi Şerbetci, Ömer Oral, Müktedir Özaltın, Turan Tirsi yönetim kuruluna seçilirken, Yönetim Kurulu Yedek üyeliğine ise Erdoğan Çalış, Hasan Ertürk ve Sami Çekerek seçildiler. Genel Kurul toplantısı katılımcılara sunulan ikramın ardından sona erdi.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifAhmet Sunar/ Mannheim

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu