Haberler

Thyssen Krupp`tan “Respect” – Saygı

Son yıllarda işlenen NSU cinayetleri ile kamuoyunda imajı bir hayli sarsılan  Almanya, bunu düzeltmek için yoğun çaba harcıyor.

Bu cinayetlerde ölenler için dikilen anıtlar ve başbakanın özür mesajından  sonra, Almanya’nın ve dünyanın önde gelen şirketlerinden ThyssenKrupp Steel de, Almanya çapındaki "Respekt" kampanyası çerçevesinde,  yabancı düşmanlığı ve ırkçılığa karşı "Respekt –Kein Platz für Rassismus" tabelalarını şirketin Duisburg'taki ana binasının kapılarına yerleştirdi.  

Irkçılığa yer yok

ThyssenKrupp Steel Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Direktörü Thomas Schlenz, ThyssenKrupp Steel İşçi Temsilciliği Başkanı Willi Segerath ve Kültür Elçileri Başkanı Ali Güzel, firmada çalışan işçilerle beraber, Thyssen Krupp Steel yönetim kurulu binası önüne ve binanın bütün giriş kapılarının önüne yabancı  düşmanlığına karşı tabelalar yerleştirdiler. Amaç, her türlü etnik, dil, din, siyasi görüş, yaş, cinsiyet, cinsel yönelim veya engelden dolayı ırkçılığa ve ayrımcılığı engellemek.

Thomas Schlenz konuyla ilgili olarak " Göçmen işçilerin emeği ve üretime katkıları zor günlerimizde ayakta kalmamıza ve büyümemize büyük katkı sağladı. Bunu inkar edemeyiz. Hoşgörüsüzlük, ırkçılık ve ayrımcılığın bizim işletmemizde yeri yok, bu yüzden bu girişimi destekliyorum ve bunun bir göstergesi olarak da, şirketimizin yönetim binasının; çalışanlardan ziyaretçilerine kadar, hekesin girdiği ana kapısına bu tabelayı; 'Respekt –Kein Platz für Rassismus' yerleştiriyoruz" dedi.

Herkes eşittir

ThyssenKrupp Steel İşçi Temsilciliği Başkanı  ise, "Bizler emeğe saygı duyulmasını istiyoruz. Emegin yerlisi yabancısı olmaz. İnsanlar eşit doğar, Kimsenin kimseye üstünlüğü söz konusu değil. Irkçılığın bizim aramızda yeri yok" sözleriyle girişimi destekledi.  Kültür  Elçileri başkanı Ali Güzel ise konuyu önemli bulduklarını ve yabancı düşmanlığına karşı yapılan bu girişimi desteklediklerini dile getirerek bu konuda üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız , dedi.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu