Haberler

SPD Adayı: Gülistan Yüksel

Almanya'da seçimlere sayılı günler kalırken, milletvekili adayları da seçmenlere ulaşabilmek için yoğun mesai harcıyor.

Almanya Sosyal Demokrat Parti (SPD)'sinin Mönchengladbach Milletvekili Adayı Gülistan Yüksel de, seçim kampanyasına hız verdi.

Gülistan Yüksel Mönchengladbachlıların yabancısı olduğu bir isim değil. Neredeyse tüm sokaklara plakatları asılmış. Yüksel, Yıllarca NRW LAGA'da görev almış bir isim, WDR Radyo-TV komisyonunda üye.  Pek çok dernekte, komisyonda üye, temsilci.

Şimdi Mönchengladbach Uyum Meclisi Başkanı. 1997'den beri  SPD üyesi ve Rheydt SPD yönetim kurulu üyesi. Evli, iki çocuk annesi. Eşi Hüseyin Yüksel de kendisine önemli ölçüde destek veriyor, Hüseyin Bey, "Bu çalışmalar çok yoğun çok yorucu, ama Gülistan dinlenme nedir bilmiyor" diyor.

Her zaman aktif

Başkanı olduğu M.gladbach Uyum Meclisi her yıl kültür etkinlikleri düzenliyor. Dün düzenlenen etkinlikte de Yüksel yine aktifti. Parti çalışmaları ve fahri çalışmalardan hayli yorgun düşmüştü.

Etkinliğ katılan  standları tek tek dolaşıp, stand sahiplerine gül dağıttı ve  etkinliğe verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Seçilmesi halinde, şimdi olduğu gibi yine aktif olacağını,  Berlin'de göçmenlerin sorunlarına daha etkin bir şekilde eğileceğini belirtiyordu. Çifte vatandaşlığı destekleyen, opsiyon modelinin kaldırılması için çalışan SPD'ye, seçmenlerin sandıkta destek vermesini isteyen Yüksel çok fazla şey söylemeye gerek yok, vatandaşlarımız herşeyi görüyor, "M.Gladbach'ta SPD'nin adayı benim. ilk oylarınızı bana vermenizi istiyorum" dedi.

Haber-yorum: Hülya Sancak/M.Gladbach

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu