Haberler

TAYSD: 11.Eğitime Katkı Gecesi`ne davet

Almanya`nın Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren Türk Alman Yardım Sevenler Derneği (TAYSD) bu yıl 11.sini düzenleyecekleri “Eğitime katkı gecesine” tüm eğitim gönüllülerini davet ediyor.

24 Nisan 2015 cuma günü Gelsenkirchen`de Senol Güneş Düğün Salonu`nda düzenlenecek etkinlikle ilgili olarak dernek başkanı Necmiye Öztürk, “Çevrede örnek gösterilen güzide derneğimiz çoğunluğu annelerden oluşan gönüllülerle çalışmalarını sürdürmekte. Biz dernek olarak, başarılı olup ama ekonomik imkansızlıklardan dolayı eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrencilere burs vermenin, okul onarmanın yanısıra, engellilere veya herhangi bir şekilde yardıma muhtaç insanlarımıza umut olmaya çalışıyoruz” dedi.

Necmiye Öztürk, onarımı yapılan bir okulun önünde... Foto: TAYSDÇalışmalarımıza destek vermek isteyenleri her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz eğitime katkı gecesine davet ediyoruz diyen Öztürk, “Burada bir bilet alarak hem eğlenebilir hem de eğitime katkıda bulunabilirsiniz” sözleriyle yardımseverleri geceye katılmaya çağırdı.

Gecenin müzikal bölümünde Almanya sahnelerinin sevilen sanatçısı Deniz Gençay, Karadeniz türkülerinin sevilen yorumcusu Sinan Yılmaz, ve sahne şovlarıyla dinleyenlerini kendine bağlayan Erkan Serçe sahne alacak

11. Egitime katkı gecesi

24 Nisan 2015, Cuma

Saat: 18:00

Yer: Şenol Güneş Düğün Sarayı, Ulrichstrasse 2- 45891 Gelsenkirchen

Mustafa Güleç/ Gelsenkirchen

Edit: Hülya Sancak

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu