Haberler

Steinbergshof inşaatı başladı

Almanya-Duisburg merkezli NRW BAU inşaat şirketi, modern ihtiyaçlara yönelik lüks konut inşaatının temelini attı.

Duisburg şehrinin Wanheim Angerhausen bölgesinde yapılacak olan 24 dairelik Steinbergshof konut inşaatının temel atma törenine, SPD Federal Milletvekili Barbel Bas, KRV Eyalet Milletvekili Sarah Philipp, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, Bölge Belediye Başkanı Volker Haasper ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından, iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Bütçeye uygun konfor

Temel atma töreninde bir konuşma yapan NRW BAU Genel Müdürü İsmail Bal, kendisinin de ailesiyle birlikte Wanheim`da oturduğunu belirterek, fikrin aslında Bal ailesine ait olduğunu, aynı bölgeye kaliteli konutlar inşa edecekleri için sevinçli olduğunu ifade etti. Genç işadamı konutların en büyük özelliğinin, lüks denebilecek konfora sahip olması ve fiyatların ödenebilir çerçevede olması olduğunu söylüyor. Ayrıca konutlar için KFW 70 Standardına uygun koşullar olursa krediden de yararlanılabiliyor. İsmail Bal, konutlarla ilgili bilgi verirken ilk etabın önümüzdeki yılın bahar ayında tamamlanacağını ve tüm inşaatın 2015 yazında tamamlanmasının planlandığını ifade etti.

Modern ve insan odaklı konutlar

2500 metre karelik bir alan üzerine ve üç ayrı blok şeklinde yapılacak olan 24 dairelik konutların insan odaklı olduğunu vurgulayan Bal, “Bizim konutlarımızdan edinmek isteyenler bize geldiklerinde, eğer düzenli bir maaşları varsa, kira öder gibi ev sahibi olabilecekler. Tabandan ısıtmalı, üç kat camlı, iki balkonlu ve teraslı olarak inşa edeceğimiz dairelerimiz, 127 metre kare ve son derece modern. Engelli insanları düşünerek binanın her katını, tekerlekli sandalyelerin/ arabaların girebileceği şekilde planladık. Ev sahibi olmak isteyen ve kaliteden yana olan vatandaşlarımız, 580 Euro`dan başlayan taksitlerle bu lüks dairelerimizin herhangi birine sahip olabilirler” sözleriyle dairelerin özelliklerini anlattı.

Projenin  2015 yazına yetiştirilmesi planlanıyor

Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar ise, konut sahibi olmak isteyenlere ödenebilir lüks konut sahibi olma imkanı tanıyacak projeyi başlatan NRW BAU şirketini takdir ettiğini belirterek teşekkür etti. Kocalar, “Sekiz yıldır boş duran arsayı değerlendirmek için kolları sıvayan NRW BAU yetkililerini dolayısıyla Bal ailesini kutluyorum. Kentimizde güzel işlere imza atan girişimcilerin, hele de genç girişimcilerin olması bizi mutlu ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından SPD Federal Milletvekili Barbel Baş, KRV Milletvekili Sarah Philipp, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar ve NRW BAU Genel Müdürü İsmail Bal, 24 dairelik konutunun temeline, deyim yerindeyse “ilk kazmayı” vurdular.

Steinbergshof konutları, 2015 yaz tatiline yetiştirilmeye çalışılıyor. Ayrıntılı bilgi  0203/39217850 numaralı telefondan ve  [email protected] e-mail adresinden alınabilir.

Hülya Sancak/ Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu