Haberler

Almanya Türk Federasyon hacı adayları hacca uğurlandı

Aralarında Almanya Türk Federasyon (ATF) Genel Başkanı Şentürk Doğruyol'un da bulunduğ ATF hacı adayları, hac vazifesi için, dün sabah yola çıktı. 

Hac görevini yerine getirmek için Suudi Arabistan'a gidecek Almanya Türk Federasyon hacı kafileleri Almanya’nın Frankfurt, Düsseldorf, Hannover, Stuttgart, Hamburg, Nürnberg, Münih kentlerinden dualar eşliğinde uğurlandılar.

Denizde bir damla ibadet

ATF Genel Başkanı Şentürk Doğruyol da Frankfurt Havaalanı'ndan yola çıkan hacı adaylarıyla birlikte dualar eşliğinde yola çıktı. Başkan Doğruyol, hac ibadetinin yılda bir kez yapılan ve milyonlarca Müslümanların bir araya geldiği dünyadaki en büyük toplantı olduğunu belirterek, "Hacı adayları olarak insan denizine giriyoruz. Bu denizde bir damla olarak ibadetimizi yerine getirmeye çalışacağız" dedi. 

Aralarında, KRV 1.Bölge Başkanı Tansel Çifçi'nin de bulunduğu hacı adayları kafilesini Düsseldorf havaalanından, ATF KRV 2. Bölge Başkanı Ahmet Şahin ve Genel Sekreter Fatih Oğuz uğurladı. Hacılar Ahmet Altunkaynak'ın dualarıyla uğurlandı. Genel Sekreter Fatih Oğuz hacılara, hayırlı yolculuklar diledi.

Duygulu anlar yaşandı

Kafilelerin uğurlandığı hava meydanlarında görevli hocalar tarafından dua edildi. Dualarla uğurlanan Almanya Türk Federasyonu hacı adayları ile uğurlamaya gelen yakınları duygulu anlar yaşadı. Avrupa Türk Konfederasyon hac organizasyonu kapsamında Almanya’nın yedi değişik kentinden kafilelerle kutsal topraklara giden hacı adayları, 25 ekimde geri dönecekler.

Mehmet Çoban/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu