Haberler

Soma`ya Selam

Almanya'nın Essen kentindeki Katakomben Tiyatrosu'nda 28 Haziran cumartesi günü özel bir oyun sahnelenecek: Soma'ya Selam

Katakomben Tiyatrosu'nda geçen şubat ayında kurulan 13 kişilik tiyatro grubu, Dinçer Güçyeter yönetiminde çalışıyor. Yoğun provalar yapan grup 28 haziranda izleyici karşısına çıkacak.

"Soma'ya Selam” oyunuyla ilgili bilgi veren yönetmen Dinçer Güçyeter ve Katakomben Tiyatrosu Yönetim Kurulu Üyesi  Serap Türkel Ayık, eylül ayı için bir oyun hazırlamayı planlarken, yaşanan soma faciasına kayıtsız kalmamak için, böyle bir oyun sahnelemeye karar verdik. Bölgemizde yaşayan tiyatro severleri oyunumuza bekliyoruz şeklinde konuştular.

Oyunun geliri Soma'ya gönderilecek

Yönetmen Dinçer Güçyeter, “28 Haziran'da sahneleyeceğimiz oyunumuzla, özellikle işçi sınıfını, yani emekçileri anlatmaya hazırlanıyoruz. Soma faciası hakkında kamuoyuna aktarılanların, çok da gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz. Buradan yola çıkarak, oyunumuzla bu noktalara dikkat çekmeye çalışacağız. Biz, oyunla herhangi bir misyon üstlenmiyoruz, izleyiciyi de herhangi bir şekilde yönlendirmeyeceğiz; sadece hatırlatmalarımızla birazcık düşündüreceğiz" diyor. Dinçer Güçyeter, oyundan elde edilecek geliri de, arkadaşlarıyla birlikte Soma'ya giderek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklarını belirtti.

Soma'ya Selam da Sevil Aydın, Serap Türkel Ayık, Emel Batır, Eşref Çakar, Gül Emeket, Yaşar Güzel, Ülkü İçten, Nur Kamer, Filiz Karadağ, Gülsevim Koçdemir, Suat Kuzucu, Ümran Pargan ve Birten Ural rol alıyor.

Muhabirce/ Essen

 

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu