Haberler

Prof. Dr. Zorlu “Aday gösterilmedik, ama…”

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu Uetd Oberhausen şubesinin davetlisi olarak Oberhausen`i ziyaret etti.  Oberhausen şehrinin Türk takımlarından Şafak Spor tesislerinde sabah kahvaltısı ile başlayan ziyaret, esnaf, dernek ve cami ziyaretleri ile devam etti.

Prof. Dr. Cem Zorlu, birbirinden leziz kahvaltı çeşitleriyle kendilerini ağırlayan hanımlara teşekkür ederken, kadınların böyle dernek ve kulüplerin olmazsa olmazları olduğunu ifade etti. Şafak spor tesislerinde yaptığı açıklamalarda Ak Parti ile birlikte çok değişimin olduğunu belirten Zorlu Türkiye`de çok büyük atılımların olduğunu söyledi.

Büyüklerimizin bildiği bir şey vardır
Özellikle UETD Başkanı Süleyman Çelik ve Uetd bünyesinde emek veren şube başkanlarının aday gösterilmemesinin şaşkınlıkla karşılandığını, bu konu hakkındaki görüşleri sorulan Cem Zorlu, aday belirleme komisyonundaki büyüklerinin, kendisini de, beklentisi olduğu halde 7 Haziran seçimlerinde aday göstermediklerini söylerken, “Ama biz dava adamıyız, büyüklerimizin bildiği bir şeyler vardır, dava için çalışmaya devam edeceğiz. Beklentilerin olduğu isimler içinde büyüklerimiz ne düşündüler bilemiyorum” dedi.

 Prof. Dr. Cem Zorlu, Oberhausen`da esnaf ziyaretindeKırmızı çizgilerden taviz vermeyiz

Zorlu, Başkanlık sisteminin toplum içinde kırmızı çizgileri, tehdit ettiği algısı oluşmakta. Bunun için neler söylersiniz?  seklindeki soruya da “Kırmızı çizgilerden kastettiğinizi anlıyorum. Kırmızı çizgiler hepimizin çizgileri, ondan hiç kimse asla taviz vermez” seklinde konuştu.

Zorlu kahvaltı programının ardından esnaf, cami dernekleri ziyaretlerini sürdürdü. Ziyaret süresince Uetd Şube Başkanı Gürel Akkaya ve Dinslaken Şube Başkanı Köksal Kadı Prof. Dr. Cem Zorlu`ya eşlik etti.

Murat Pehlivan/ Oberhausen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu