Haberler

Oy onbeşli dediler

Almanya`da yaşayan Tokatlılar büyük bir piknik düzenleyerek ailece biraraya geldiler. Almanya`nın Duisburg kentinde faaliyet gösteren  Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği (ATYD),  Sauerland  bölgesindeki Kirchhundem Panorama Park`ta düzenlediği bir piknikle üyelerini buluşturdu.

Almanya`nın çeşitli şehirlerinden pikniğe katılan Tokatlılar, birbirleriyle kaynaşırken Tokat`ın ünlü kebabını da yapıp davetlilere ikram etti. Yem yeşil doğada bir araya gelen Tokatlılar, ailece doyasıya bir gün yaşadılar.

20 yıldır görüşemeyenler bir araya geldi

Etkinlikte konuşan Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği (ATYD) Başkanı Hilmi Yavuz, “Amacımız Avrupa`da yaşayan hemşehrilerimizi bir araya getirmek ve kaynaştırmaktır. Üyelerimizin aileleriyle katıldığı bu pikniği de, bu anlayışla düzenledik. Neredeyse yirmi yılı aşkındır, bir birini göremeyen insanlar burada buluştu.Tabiki bir birleriyle daha önce tanışmayanlar da, ilk kez tanışma fırsatı buldu.Buda bizleri mutlu etti“ dedi.

Piknikte bol bol sohbet eden Tokatlıların pikniğinde yöresel yemeklerin yanısıra, odun semaverinde yapılan çayın da tadına doyulamadı. Toplu hatıra fotoğrafı için toplanan Tokatlılar, bir anda hep bir ağızdan “Oy on beşli” adlı Tokat türküsünü söyleyerek keyifli bir günü noktaldılar.

Muhabirce/ Sauerland

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu