Haberler

Moers Eklemler Günü

Eklem Merkezi ve Moers St. Josef Hastahanesi, ''Ayakta kal'' sloganıyla, bu yıl Eklemler Günü etkinliklerinin beşincisini gerçekleştirdi.

Etkinlikte hastalar, ziyaretçiler ve ilgililer en sık rastlanan eklem hastalıkları üzerine bilgi edinmeleri yanı sıra, hastalar eklem şikayetleri hakkında doğrudan uzman ortopedist doktorlarla konuşma fırsatı buldular. Katılımcılar etkinlik kapsamında sergilenen protezler ve yapay diz kapağı gibi ortopedik cerrahi ürünleri inceleyerek ayrıntılı bilgi aldılar, ayrıca kendileri de bir yapay diz kapağı cerrahi müdalesi uyguladılar.

Diz kapağı ana konuydu

Ortopedi ve kaza cerrahisi yöneticisi Doktor Michael Jonas düzenledikleri organizasyon üzerine şunları dile getirdi: ''Beşincisini gerçekleştirmiş olduğumuz Moers Eklemler Günü'müzün bu yılki amacı ortopedik tıbbın ulaştığı tüm modern imkanları ilgi duyan tüm vatandaşlara ve hastalarımıza sunmak ve sergilemekti. Bu yıl, diz eklemi konusunu ve buna ilişkin piyasada mevcut tıbbi ürünleri ağırlıklı olarak ele alarak ayrıntılı bilgi sunduk. Ortopediye ilgi duyan ''amatörler'' diz eklemini muayene edebilirler, hatta simulatör aracılıyla dize yedek eklem takabilir veya diz eklemine destereyle cerrahi kesim bile uygulayabilirler. Buna ilişkin ayrıntılı bilgiler Moers Eklem Merkezi'nde görevli olan meslektaşlarımız tarafından sunuluyor.''

İrtibat: www.gelenkzentrum-moers.de veya Dr. Michael Jonas (Tel. 02841/1072419)

Ajans Medyator /Moers

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu