Haberler

Migovita veda etti

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı`nın ortakları arasında yer aldığı MIGOVITA Projesi´nin kapanış toplantısı Köln´de gerçekleştirildi. Derneklerin iş piyasasına yönelik çalışmalarda aktifleştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen projenin üç yıldır devam eden seminerlerine katılarak kendi bölgelerinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştiren derneklere program sonunda katılım sertifikaları takdim edildi.

Projenin taşıyıcılığını üstlenen Otto Benecke Vakfı´nın (Bonn) Başkanı Dr. Lothar Thedor Lemper´in açılış konuşmasıyla başlayan programda; Federal Aile, Yaşlılar, Kadın ve Gençlik Bakanlığı temsilcisi Thomas Thomer ve Federal Siyaset Eğitimi Merkezi  temsilcisi Anya Mittnacht açılış konuşmalarında, Türkiye kökenli göçmenler, Rusça konuşan göçmenler ve Roman asıllı göçmenleri kapsayan MIGOVITA Projesi´nin elde ettiği başarıdan duyulan memnuniyet dile getirildi.

Gençlerden tiyatro gösterisi

Nedjo Osman’ın yazdığı ve yönettiği  ve katılımcı derneklerden gençlerin oyanadığı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü. Tiyatro gösterisinin ardından düzenlenen panelde konuşan proje ortağı kurumların temsilcileri Dr. Andres Goldberg (TAM Vakfı), Merfin Demir (Amaro Drom Derneği) ve Viktor Ostrowski (Phoenix Derneği) gerçekleştirilen çalışmaları kendi perspektiflerinden değerlendirdi. Panelde düzenlenen seminerlerin dernek çalışmalarının profesyonelleştirilmesi yönündeki katkıları da ele alındı.

Katılımcılara ödül

Panelin ardından, MIGOVITA Projesi´nin uygulama değerlendirme raporu sunuldu. Sunumu TAM Vakfı Bilimsel Direktör Yardımcısı Prof. Dr. Dirk Halm yaptı. Sunumun ardından ise projeyi ilgili hedef gruplara yönelik olarak koordine eden Turan Küçük (TAM ), Sami Dzemailovski (Amaro Drom ) ve Wladimir Weinberg ( Phoenix), pratik çalışmalara ilişkin bilgiler vererek, profesyonelleşmesine katkıda bulundukları derneklerin temsilcilerini sahneye davet ederek kendilerine katılım sertifikalarını sundular.

Muhabirce/ Köln

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu