Haberler

BAU Köln`den ücretsiz ders

Eğitim ve bilim dünyasının en önemli noktalarından biri olan Köln’ün merkezinde, modern sınıflarda hizmet veren BAU (Bahçeşehir Üniversitesi) Köln Akademisi’nde, dersleri zayıf olan öğrencilere destek dersleri devam ediyor.

Geçen nisan ayında Köln kent merkezinde faaliyetlerine başlayan BAU Köln Eğitim Akademisi (Bildungsakademie),öğrencilerin okulda daha başarılı olması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Alanlarında uzman öğretmenler ile kaliteli eğitime önem verdiklerini vurgulayan BAU Köln Akademisi Direktörü Öznur Özcan Yıldırım, Köln’de Harz 4 yardımı alan veya gelir seviyesi düşük ailelerin çocuklarının da, derslerinin zayıf olması halinde akademide ücretsiz destek dersleri alma imkanı bulunduğunu söyledi.

Jobcenter’e başvurulması gerekiyor

BAU Direktörü Yıldırım, “Yardım alan öğrenci velileri, çocuklarının Almanca, İngilizce, Matematik veya diğer zayıf dersleri konusunda öğretmen veya okul müdüründen alacakları resmi belgeyle Jobcenter’deki yetkili birime başvurmaları gerekiyor. Bu belge onaylandıktan sonra öğrenci bünyemizde derslerine başlayabiliyor” dedi.  

Matematikten multimedyaya çok çeşitli kurslar var

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Bildungsakademie Köln olarak öncelikle burada yaşayan öğrencilerin başarılı olması için uğraş verdiklerini belirten akademi direktörü Öznur Özcan Yıldırım, Dom yakınlarında bulunan 300 metrekare büyüklüğündeki akademinin sunduğu hizmetlerle ilgili şu bilgileri verdi:

“Akademimizde 4 yaşından başlayarak her yaş grubunu ilgilendiren kurslarımız bulunuyor. Dil kursları, matematik veya diğer derslerle ilgili tüm destek kurslarını akademimizde veriyoruz. Öğrencilerin haftanın en az iki günü buraya gelerek en fazla 6 kişiden oluşan grup çalışmalarına katılması gerekiyor. Öğrencilerimizin ders programlarını takibe alarak öğretmenlerinden de bilgi ediniyoruz. Bu bilgiler dahilinde çocukların eksik olan yönlerini bulup rehber hocalar eşliğinde destek kursları veriyoruz. Aile, öğrenci ve öğretmenle görüşmeler yaparak sorunun temeline iniyoruz. Hedefimiz buradaki öğrencilerimizin başarılı olmasını sağlayıp, üniversite yolunu açmak, üniversiteye yönlendirmek”

Türkçeye ağırlık veriyoruz

Anadilini çok iyi konuşan çocukların Almancayı ve buna paralel olarak da diğer derslerinde başarılı olduklarının artık bilimsel olarak kanıtlanmış olduğunu ifade eden Yıldırım, “4-9 yaş grubu çocuklarımız için BAU Kid`s kulübümüz var. Burada da çocuklarımıza anadilinde şarkılar söyleyerek, dil gelişimini hızlandırıyoruz. Özellikle de Türkçeye ağırlık veriyoruz.. Bu yüzden biz erken yaşlarda anadilde eğitim kursları vererek çocuklarımıza dili sevdirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca bilgisayar kurslarımız var. En modern tekniklerle donanmış özel odamızda iMac`ler eşliğinde multimedya kursları veriyoruz” dedi.

Yetişkinler için de Salı ve Perşembe akşamları Almanca kursları başlattıklarını belirten Öznur Özcan Yıldırım, Türkiye’den veya farklı ülkelerden 2-3 haftalık sertifika programları düzenlediklerini, bu programlar sayesinde öğrencilerin Almanya’daki bölümleriyle ilgili bilgi sahibi olduklarını söyledi. 

Muhabirce/ Köln

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu