Haberler

MIGOVITA bilgilendirdi

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM ) Vakfı'nın ortakları arasında yer aldığı MIGOVITA Projesi kapsamında gerçekleştirilen bir etkinlikle göçmen kökenli gençler ve velileri iş başvurusu süreci ve yaşlı bakımı ile ilgili meslekler konusunda bilgilendirildi. Plochingen kentinde gerçekleştirilen etkinliğe ATIB Plochingen Derneği ev sahipliği yaptı.

Etkinlik, MIGOVITA Projesi'nin Türk göçmenlere yönelik koordinasyonunu yürüten TAM Vakfı'ndan Turan Küçük´ün açılış konuşmasıyla başladı. Kuzey Ren Vestfalya merkezli olarak sürdürülen çalışmaların Güney Alman eyaletlerini de kapsar şekilde gelişmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Küçük, gençleri ve velilerini eğitim konusunda taşıdıkları hassasiyetleri toplumun diğer kesimlerine de taşımaya davet etti.

Geleceğin meslekleri

Etkinlikte, iş başvuru sürecinde, başvuru dosyasından, yazışmalarda kullanılacak kağıda kadar dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi verildi. Yaşlı bakımı alanındaki mesleklere ilişkin olarak da, nüfusun yaşlanmasının bu sektördeki ihtiyacı önemli ölçüde artırdığına dikkat çekilerek, geleceğini bir meslek edinerek garanti altına almak isteyenler için bu alanın önemli bir fırsat sunduğuna değinildi.

Toplantı sonunda ATIB Plochingen Dernek Başkanı Ahmet Dilsizoğlu, Türk toplumunun, meslekler konusunda bilgi edinmesinin gerekli ve önemli olduğuna işaret etti.

Muhabirce/ Plochingen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu