Haberler

Marxloh cinayetine ömür boyu

Geçen yılın haziran ayında, Duisburg`un Marxloh semtinde işlenen cinayet davasını 14. duruşmada verilen kararla sonuçlandı. Sanık Kadir K., planlayarak cinayet işlemekten ömür boyu, cinayet işlemeye teşebbüsten ise 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Duisburg Bölge Mahkemesi`nde Mustafa Yıldız`ı öldürmekten, Adem Yıldız’ı ise öldürmeye teşebbüsten yargılanan Kadir K. için, önceki duruşmada savcı planlayarak cinayet işlemekten dolayı ömür boyu ceza istemişti. Uzun süren yargılama sürecinde bir çok tanığı dinleyen mahkeme heyeti cinayetin planlanarak işlendiğini açıkladı.

“Hiçbir ceza ağabeyimi geri getirmeyecek”

Cinayette kullanılan silahın önceden temini, cinayetten bir gün önce yaşanan tartışma sonrası; “El mi yaman, bey mi yaman göreceksin” şeklinde  gönderilen mesajın ve mahkemede dinlenen tanıkların ifadeleri sonrası bu kanının güçlendiği ifade edildi.

Yaklaşık 2 ay süren yargılama sürecinde  çok sayıda tanık dinlendi ve 14. duruşmada mahkeme heyetinin kararı açıklanırken, ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Kadir K.`nun karara itiraz hakkı olduğu açıklandı.

Mahkeme çıkışında gözyaşları içinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Adem Yıldız; “Verilecek hiç bir ceza abimi geri getiremeyecek. Alması gereken en büyük cezayı aldı, adalet yerin buldu diyebilirim” dedi.

Ne olmuştu?

26 Haziran 2014 tarihinde Kadir K., işlettiği fırın sahibi kardeşlerle su faturası ödeme ve kira anlaşmazlığı yüzünden tartışma yaşamış, fırın sahibi kardeşlerden Mustafa Yıldız`ı otomobilinin içinde kızı ve eşinin gözleri önünde tabancayla öldürmüş, kardeşi Adem Yıldız’a ise öldürme kastiyle kurşun yağdırmıştı.

“Yanacaksın”

Kadir K.`nın karar duruşmasında sıkı güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Ömür boyu hapis cezası alan Kadir K. ise son duruşmada durgun gözüktü.

Kararın okunduğu duruşmanın bitiminde mahkeme salonunda gergin anlar yaşandı.

Öldürülen Mustafa Yıldız’ın eşi karar sonrası göz yaşlarına boğuldu. Baba İsmail Yıldız ise mahkeme heyetine, oğlunun katiline en ağır cezayı verdiği için alkışlayarak teşekkür etti ve salondan elleri kelepçelenerek götürülen Kadir K.’ya hitaben  “Cehennem katillerin yeri, yanacaksın” diye bağırınca güvenlik görevlilerinin engellemesiyle karşılaştı.

İlgili haberler

Duisburg`ta cinayet

Yıldız`ın cenazesi memleketine g…

Muhabirce/ Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu