Haberler

Atilhan Sancak, Almanya`da hemşehrileriyle hasret giderdi

Köprübaşı İlçesi Fidanlı Mahallesi Muhtarı Atilhan Sancak, Almanya`nın Neuss şehirinde faaliyet gösteren, Köprübaşı ilçesinin eski adını taşıyan Güneşara Derneği’ni ziyaret ederek hemşerileriyle hasret giderdi.

Muhtar Atilhan Sancak’ın hoşgörülü, samimi ve mütevazi kişiliğinden bahsederek Köprübaşı için çalışma gayreti içinde olduğunu dile getiren Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın “Kendisi bir çok kesimin beğenisini kazanan, çalışkanlığıyla, davranışlarıyla örnek bir insan, içten bir insan. Bu içtenliğiyle sizlerin de sevgisini kazanmış içimizden bir değerdir. Bu akşamı da hasret gidermek maksadıyla muhtarımıza özel bir sohbet akşamı tertipledik”dedi.

Birliğimiz bozulmasın

Fidanlı Mahallesi Muhtarı Atilhan Sancak da “Siz değerli hemşerilerimle bir arada olmaktan mutlu oldum. Sizlerin Köprübaşımızı en iyi şekilde  temsil ettiğinizi dostluğumuzu, sıcak kanlılığımızı, kardeşçe bir arada yaşama özelliğimizi göstererek örnek teşkil ettiğinizi görüyor ve gurur duyuyoruz. Almanya’daki hemşehrilerimizin düzenlediği geceleri takip ediyorum her geçen yıl daha katılımlı ve düzeyli program düzenliyorsunuz. Sizlerin bu birliği Köprübaşımız tanıtımı bakımından çok yararlı oluyor. Allah bu güzel birlik ve beraberliğimizin devamını nasip etsin. Bu bağlamda geçen hafta hasret giderdiğimiz etkinlikte bizleri bir araya getiren Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği ve bu geceyi düzenleyen Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın abime dernek yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah bu birliğimizi beraberliğimizi bozmasın” dedi.


Muhtarla sohbete kemençe de eşlik etti

Aynı çatı altında faaliyet gösteren Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç davete icabet eden muhtar Atilhan Sancak’a teşekkür ederek “Bizleri burada her zaman olduğu gibi bugün de bu güzel ortamda ağırlayan ve her zaman destekleyen Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın’a teşekkür ederim. Hemşehrilerimiz yanımızda olduğu sürece ve biz de de Köprübaşı sevdası ve heyecanı olduğu sürece daha çok güzel projelere imza atacağız. Bu vesileyle katılmıcı muhtarımıza ve diğer davetlilerimize, gecenin mimarı yönetim kurulu üyelerimize ve gecemize emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmalarının ardından Karadeniz’in genç sanatçıları Köprübaşılı Azam ve Anıl Yılmaz kardeşlerin kemençe eşliğinde yöre türkülerinin seslendirildiği gecede  bol bol sohbet edildi.

Muhabirce/Neuss

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu