Haberler

Kurucu üyeye plaket

Avrupalı Türklerin kurdukları Sivil Toplum Kuruluşları artık profesyonel çalışmalara imza atıyor. TİAD da bunlardan biri.

1996 yılında Almanya’nın Duisburg şehrinde kurulan ve faliyetlerini başarı ile sürdüren Duisburg ve Çevresi Türk İşadamları Derneği- TİAD, 17 seneden beri çeşitli alanlarda hizmetler sunuyor. Dernek Başkanı Ali Aydın, bu uzun hizmet döneminde, derneğin kuruluşundan beri var olan ve halihazırda çalışmalarına devam eden kurucu üyelerinden Erol Yıldız'a bir plaket takdim ederek, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sivil toplum kuruluşları önemli

Ali Aydın, Avrupa Türklerinin artık kalıcı ve üretkenı dernekler kurarak yaşadıkları ülkelerin problemlerinde söz sahibi olmasının elzem olduğunu ifade etti. Aydın "Dernek olarak, Duisburg'taki Türk işadamlarının daha verimli olmaları ve anavatan ile Almanya arasında ticari konularda köprü vazifesini sürdürmeleri, buradaki Avrupalı Türklerin problemleri ile yakından ilgilenip onlara çareler üretmeleri, fikirler geliştirmeleri konusunda yönlendirici olmayı hedefledik. Eğitim faliyetlerinde de, başarılı Türk ve Alman öğrencileri ödüllendirerek destek veriyoruz" diyerek çalışmalarını anlattı.

Derneğin kurucu üyelerinden Erol Yıldız da plaket için teşekkür ederek "Bizler Avrupalı Türkler olarak yaşadığımız toplumun problemlerine seyirci kalamayız. Bunlara çareler üretmek gerekiyor. Bunun da TİAD gibi Türk STK'ları ile olacağına inanıyorum" dedi.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu