Haberler

Yazıcı`ya doktor unvanı

Avrupalı Türklerin başarılar artık tescilleniyor. Uzun yıllar Almanya’nın Duisburg şehrinde Alternatif  Turizim  ve seyehat acentası olarak hizmet veren, Kam 2000 isimli şirketin sahibi Hikmet Yazıcı'ya  Türk dünyasına hizmetlerinden dolayı uluslararası hizmet ödülü verildi.

Ödül törenine  Azerbaycan Vektor Uluslararası İlimler Akademisi  Rektörü Prof. Dr. Elçin İskenderzade, Duisburg Uyum Meclis Başkanı Şevket Avcı, TİAD Başkanı Ali Aydın, Uyum Meclis Üyesi Bekir Sipahi, İş adamı Dr.Mümin Uluç, Prof. Dr. Tuncay Palta, ATİB Dernek Başkanı Cuma Kürklü,  sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve iş adamları katıldı.

Uluslararası Türk Dünyasına Hizmet Ödülü

Rektör Elçin İskenderzade "Hikmet Yazıcı’nın Türk dünyasına hizmetlerini yakından tanıdık. Bunda bize fahri Dr. Mümün Uluç da yardımcı oldu. Bağlı olduğum üniversite tavsiyeler sonucu Yazıcıya Dr. ünvanı verilmesini uygun gördü. Bunun için kendisini tebrik ediyorum" dedi.

Ödülü alan Hikmet Yazıcı da "Bu ödülün onurunu taşımak daha bir sorumluluk istiyor. Bu sorumluluğun bilincindeyim. Bu aldığım ödül diğer aldığım ödüllerden daha farklı. Daha anlamlı. Bundan sonra daha fazla çalışmamız gerek" dedi. 

Sivil toplum kuruluşları temsilcileri de  yaptıkları konuşmalarda,  fahri doktor unvanı verilen  Hikmet Yazıcı’yı tebrik ederek, aslında geç kalınmış bir unvan,  kendi insanımızı iyi değerlendirmeliyiz. Bizlere çok iş düşüyor. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız şeklinde konuştular.

İbrahim Yüksel/ Duisburg

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu