Haberler

Uluç ve Dükan’a fahri doktora

Kanal Avrupa ekranlarında canlı olarak yayınlanan Anadolu Diyarı adlı programda, Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç ve işadamı Yüksel Dükan’a, kültür ve sanata yaptıkları katkılardan dolayı Azerbaycan VEKTÖR Uluslararası İlimler Akademisi tarafından fahri doktora verildi. Mümin Uluç yaptığı açıklamada "Sizlerin de destekleri ile uzun yıllardan bu yana Almanya'da dernek çalışmaları (120 kültürel ve tanıtım programı ,TV çalışmaları 46 canlı program,iş dünyasi ile ilgili çesitli kültürel ,sosyal, sportif ,tanıtım ve yardımlaşma faliyetleri gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımızı yakından takip eden Azerbaycan VEKTÖR Uluslararası İlimler Akademisi Rektörü bana ve iş adamımız Yüksel Dükan'a fahri doktora ünvanı takdim etti. Kendilerine teşekkür edeiyor ve bu tür faaliyetlerimizin devam edeceğini ifade ediyorum" dedi.

Kültüre destek sürecek

İşadamı Yüksel Dükan ise, külütür ve sanata yaptıkları katkının kardeş Azerbaycan’dan takip edilerek değerlendirlimesinin kendilerini duygulandırdığını belirterek, bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini kaydetti.

Rektör Elçin İsgenderzade ise, "Sizlerle birlikte olmaktan dolayı son derece memnunum. Sizlerin hepinizi kardeş Azerbaycan’a davet ediyorum. Bakü’de sizleri ağırlamaktan büyük haz alırım. Bir millet, iki devletiz, yani kardeşiz. Kültür ve sanata bundan sonra da katkı yapanları onore etmeyi sürdüreceğiz" şeklinde konuştu. Davetliler program sonrasi Duisburg ve çevresinin gözde mekanı Park Restoran De Luxe'de  birlikte bir akşam yemeği yedi.

Programa  Avrupa Türk Dünyası Bilim ve Araştırma Akademisinden Porf. Dr.Tuncay Palta, Ziraaat Bankası Duisburg şube müdürü Uğur Bayram, Duisburg Belediye Başkan yardımcısı Erkan Kocalar, Uyum Meclisi üyesi Bekir Sipahi, THY Duisburg Bayisi Hikmet Yazıcı, sivil tolum temsicileri ve seçkin davetliler katıldı.

İbrahim Yüksel/ Duisburg
 

 

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu