Haberler

Kool Savaş hayranları Düsseldorf`ta toplandı

Ünlü Türk asıllı Alman Rapçi Kool Savaş (Savaş Yurderi 39), Düsseldorf`ta Media Markt tarafından organize edilen imza gününde saatlerce, yeni çıkan MÄRTYRER (şehit) adlı albümünü imzaladı.

Düsseldorf`ta bir alışveriş merkezinde Media Markt tarafından düzenlenen imza günü Kool Savaş`ın Facebook sayfasında ve internet sayfasında duyurulmuştu. Akşam saat 18:00 de başlaması öngörülen imza etkinliği için Kool Savaş hayranları yüzlerce kilometre öteden saatler öncesinden alışveriş merkezi önüne geldiler.

Kuyruk sokağa taştı

Kool Savaş hayranlarının oluşturduğu kuyruk alışveriş merkezinden sokağa taştı. Savaş saat 18:00` i beklemeden imzaya başladı çünkü, gittikçe uzayan kuyruk bitecek gibi değildi. Hayranları arasında beklenildiği gibi sadece Türkler yoktu, Almanlar da dahil olmak üzere farklı milletlerden kızlı erkekli gençler kuyruktaydı.

Neden Kool Savaş dinledikleri sorusuna, “O bizi çok iyi anlıyor bizim hissetiklerimizi, düşüncelerimizi ifade ediyor. Hem müziğini hem sözlerini seviyoruz” diyorlar.

MÄRTYRER (şehit) politik mesaj içermiyor

İlk albümünü (Hayatımın en güzel günü) 2002 yılında çıkaran Kool Savaş`ın son albümü “MAERTYRER. Türkçesi “şehit” olan albüm adı ilk etapta kafalarda  soru işaretlerine neden oluyor. İsimden dolayı Kool Savaş`a çok soru yöneltilmiş olacak ki, “Albüme verdiğim ismin hiçbir politik mesajı yok, şimdi olsa böyle bir isim koymazdım. Dini konuları şarkılarımda işlemiyorum, umarım dinleyenlerim bunun ayrımına varır” diyor. Savaş bunu daha çok kendisini müzik için feda edenleri betimlemek için kullandığını belirtiyor.

Kool Savaş hiç ara vermeden hayranlarına yeni albümü MÄERTYRER`i imzaladı hepsiyle tek tek fotoğraf çektirdi. Elbette tüm hayranlarına imza veremedi, kilometrelerce öteden gelenler hayal kırıklığı içinde, eli boş döndü.

Hülya Sancak/ Düsseldorf

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu