Haberler

Köktürk: “Almanya`daki hemşehrilerimle gurur duyuyorum “

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştirdiği “Büyük Buluşma” öncesinde, Almanya'ya gelen ve sonrasında da bir süre Almanya'da kalan CHP heyeti, Almanya'da çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiler.  Almanya’da bulunan, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk de Zonguldaklı hemşehrileri ile buluştu.

Görüşmeye, Avrupalı Çaycumalılar Derneği ( ÇAYDER ) Başkanı Muharrem Yiğit, gazeteci Mustafa Tığlı, Oktay Tığ, işadamı Aykut Özcan ve Çaycumalılar katıldı.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, ÇAYDER Başkanı Muharrem Yiğit'ten, Almanya'daki Çaycumalılar ve derneğin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Köktürk: '' Hemşehrilerim varlığı bana güç katıyor ''

Milletvekili Ali İhsan Köktürk, ''Almanya'da '' Büyük Buluşma '' öncesi bir çok sivil toplum kuruluşu ile görüştük. Bu görüşmelerimiz cumartesi gününe kadar devam edecek. CHP olarak Avrupa'da güçlü bir çıkış yaptık. Partimiz, ileriye dönük Avrupa'da ciddi bir yapılanma içerisine girdi. Özellikle Türk nüfusun çoğunluğunun yaşadığı NRW eyalatinde çok sayıda hemşehrimiz var. Bu eyalette dört yöresel derneğimiz var. Bu beni çok mutlu etti. Bu büyük bir zenginlik. Burada hemşehrilerimizin bizi sıcak bir şekilde karşılaması bana güç kattı. Burada daha da çok çalışarak partimizi geniş kitlelere taşıyacağız. İnsanlarımız buralarda ne yazık ki, çeşitli nedenlerden dolayı sömürülmüşler. Biz, CHP olarak herkesi kucaklayarak vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında ciddi bir çalışmamız var. Genel başkanımız da buradaki yurttaşlarımıza büyük önem veriyor. Essen'deki buluşmada da, Sayın Kılıçdaroğlu'nun önemli mesajları olacak. Burada, bölgemizi temsilen yöresel derneklerimiz var. Bunlardan birisi de ÇAYDER. Yeni bir dernek olmasına rağmen ciddi çalışmalara imza atıyorlar. Derneğimizi yakından takip ediyorum. Almanya'da ilk defa bir dernek başkanımız uyum meclisine girmiş. Bu çok büyük bir olay değil belki. Ama siyasi katılım noktasında ve burada söz sahibi olma adına güzel bir gelişme. ÇAYDER'i kutluyorum. Her zaman için bölge milletvekili olarak derneklerimizin yanındayız  '' dedi.

ÇAYDER Başkanı Muharrem Yiğit ise Köktürk'ün Almanya'ya gelişi hemşehrilerimizi mutlu etmiştir. Biz, Almanya'daki Çaycumalılar olarak sık sık sayın vekilimizi burada görmek istiyoruz dedi. Yiğit, sözlerine şöyle devam etti: '' Sayın vekilimizin Almanya'ya gelmesi bizleri mutlu etti. Kendisi derneğimize ve hemşehrilerimize sahip çıkıyor. Biz de vekilimizin burada yalnız bırakmıyoruz. Her zaman için onun yanındayız '' şeklinde konuştu.

Gazeteci Mustafa Tığlı da Ali İhsan Köktürk'e Avrupa'daki Türkler ve sorunları hakkında bilgi verdi.

Mustafa Tığlı/ Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu