Haberler

Karabüklüler Sevgi Gecesi`nde buluşacak

Almanya Karabüklüler Platformu tarafından 14 Şubat 2015 tarihinde düzenlenecek “Karabüklüler Sevgi Gecesi “ için hazırlıklar tamamlandı. Gelsenkirchen şehrindeki Konak Restaurant`da bir araya gelen platfom üyeleri, Almanya`da ilk kez düzenlenecek olan gecenin onur konuğunun, Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin olacağı belirtildi.

Mehmet Ali Şahin`in dışında geceye Türkiye`den, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, 23. Dönem Karabük Milletvekili Dr. Mustafa Ünal, 23. Dönem Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhannetin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve ilçe belediye başkanları, Karabük TSO Odası Başkanı Sedat Namal, Karabüklü işadamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılacak.

Birlik zamanı

Almanya Karabüklüler Platformu Başkanı Dursun Döngel,  Karabük sevdalısı insanların ilk kez böyle bir gece düzenleyerek, şehrin tanıtımı açısından önemli bir tanıtım etkinliği olacağını belirterek şunları söyledi; “Karabük, Türkiye`nin en köklü illerindendir. İlimizi en iyi şekilde temsil etme noktasında  Almanya Karabüklüler Platformu olarak ciddi bir çalışma başlattık. Bugün, ilimizde büyük gelişmeler yaşanmaktadır. Gerek iş dünyası, gerek hizmet, gerek eğitim noktasında sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Bizler de bu güzel gelişmelerin parçası olarak buna katkı sağlamak istedik. Bunun  için de şehrimizin siyasilerinden STK`larından oluşan bir Karabüklüler Gecesi düzenlemeye karar verdik. Bu gece hepimizin. Gün birlik zamanı. Gecemiz ile ilgili tüm hazırlıkları tamamladık. 14 şubat tarihinde Gelsenkirchen şehrindeki Güneş Düğün Salonu`nda herkesi bekliyoruz “ dedi.

BRTV`den canlı yayınlanacak

BRTV televizyonundan canlı olarak yayınlanacak gecenin eğlence bölümünde ise Aydın Çimen, Aylin Öz, Hasan Alp, Zonguldaklılar Derneği Folklor Ekibi ve sürpriz sanatçılar sahne alacak. Ayrıca, salondaki misafirlere de Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin tarafından gül dağıtılacak.

Mustafa Tığlı/ Gelsenkirchen

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu