Haberler

İş yerine çifte saldırı

Essen kentinde, Royal Naturstein GmbH'nın sahibi Hasan Özdemir'in, başı saldırılarla dertte. 2 sene önce satın alıp yenileştirme çalışmalarından sonra geçen nisan ayında açılışını yaptığı şirketi, aynı ay içinde iki kez saldırıya uğradı.

Bir ayda iki kez saldırı

8 Haziran'da pencereden giren hırsızlar bazı eşyaları çalarak kaçtı. Yaklaşık bir hafta sonra tekrar şirlete bu sefer kapıyı zorlayıp açarak giren kişi/kişiler bu sefer de etrafa boya dökerek, iş yerini kullanılmaz hale getirdiler.

Piyanoya da boya döktüler

Gece yarısı iş yerine giren meçhul şahıslar, şirket binasında bulunan dört ayrı çalışma odası ve toplantı salonlarının, bilgisayar ve telefonlarının üzerine boya dökerek kullanılmaz hale getirdi. Ayrıca binanın giriş koridoru, tuvalet ve lavaboların yanı sıra, girişte bulunan bir piyanonun da üzerine boya döküldüğü görüldü. Zararı büyük olan Hasan Özdemir, binaya girenlerin şirket kaşesini ve bazı anahtarları alıp götürdüklerini anlattı.

Şirket binasına boya dökerek kullanılmaz hale sokanların, kaşe ve anahtardan başka herhangi bir şey almamaları, iş yeri sahibini ve olay yeri polislerini de şaşırttı. Saldırganların bulunabilmesi için polis inceleme başlattı.

Zarar 100 bin euroya yakın

Şirketi aynı ay içinde üst üste saldırıya uğrayan iş adamı Hasan Özdemir, "On gün önce pencereyi kırarak içeri girenler, çok sayıda ürünümüzü çalıp götürmüşlerdi. Polis, yapanları henüz bulamadı. Bu şoku üzerimizden atlatmadan önceki gece, yeniden binaya girildi. Çok tuhaf bir şekilde, her yeri boya içinde bıraktılar. İnsan olan böyle bir şey yapmaz" sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.  

Özdemir, "Zararımız çok büyük. Henüz sigorta şirketiyle görüşmedik ama polis, bu tür boyalama olaylarında oluşan zararları, sigorta şirketlerinin karşılamadığını söyledi" dedi. Hasan Özdemir, bir an önce polisin suçlu yada suçluları bulmasını istedi.

Muhabirce/Essen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu