Haberler

Bartın Geriş köylüleri birlik olmak istiyor

Bartın'ın Geriş Köylüleri, bir çatı altında biraraya gelebilmke için, Almanya'nın Oberhausen kentinde bir araya geldi.

Almanya'da çeşitli kentlerde yaşayan Gerişliler, iyi ve kötü günlerde birlikte olabilmek kültürlerini devam ettirebilmek için Oberhausen'de bir toplantı yaptı. Toplantıya çoğunluğu Geriş Köyü nüfusuna kayıtlı olanların yanı sıra, Yanaz ve Gerişkatırcı nüfusuna kayıtlı olanlardan da katılımlar oldu.

Birbirleriyle kaynaştılar

Bir bahçede piknik ortamında gerçeklesen buluşmaya, Dortmund, Duisburg, Oberhausen, Düsseldorf, Dinslaken ve Recklinghausen kentlerinden her yaştan insan katıldı. Oldukca samimi bir ortamda geçen toplantı, tüm davetlilerin tek tek kendilerini tanıtmasıyla başladı. Aynı köyden olup da çoğu köylüsüyle daha önce tanışma fırsatı bulamayanlar, adını soyadını, annesini, babasını, dedesini ve kimle evli olduğunu söylerken tam anlamıyla bir kaynaşma ortamı yaşandı.

Aynı köyden insanlarla bir arada olmak güzel

Geriş köylüleri, aynı köyden insanlarla bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ve bu tür buluşmaların daha sık yapılmasından yana olduklarını belirttiler. İstenildiğinde bir birlerine nasıl ulaşacaklarını ve bir çatı altında nasıl bir dayanışma içinde olabileceklerini uzun uzun konuşan köylüler, gelecekte aynı buluşmayı tekrarlamak ve gerekirse bir derneğin altyapı çalışmalarının da yapılabileceği yönünde görüş birliğine vardılar.

Muhabirce/Oberhausen

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu