Haberler

Hilmi Yavuz: Derneklerin önemli görevleri var

Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği`nin (ATYD) ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği piknik buluşmasının ikincisi bu yıl  Kevelaer şehrindeki  İrrland Freizeitpark`ta gerçekleşti. Almanya`nın çeşitli şehirlerinden Tokatlıların yoğun ilgi gösterdiği piknikte herkes eğlenceli bir gün geçirdi.  

Gurbette geleneklerini yaşatıyorlar

Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Hilmi Yavuz, 2007 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını belirtip, her yıl geleneksel olarak yaptıkları bu tür pikniklerle hemşehrilerinin kaynaşmalarına, kültürlerini yaşamalarına vesile oldukları için mutlu olduğunu söyledi.

Yavuz “Gurbetin gurbeti olan Avrupa`da hemşehrilerimizin bağlarını koparmamaları, daha da güçlendirmeleri için çaba gösteriyor, örfümüzü yaşatmaya çalışıyoruz. Derneğimizde çeşitli etkinlikler düzenliyor, belli aralıklara biraraya geliyoruz” dedi.

Hilmi Yavuz, sivil toplum kuruluşlarının çok önemli görevleri olduğu gibi yapılan faaliyetleri de topluma duyuran, basın mensuplarına muhabirce.de aracılığıyla teşekkür etti.

31 Ekim`de büyük buluşma

Bu yıl ramazan ayının 3. gününde yapacakları iftar etkinliğine ve 31.10.2015 tarihinde Köln`de yapacakları kültür ve dayanışma gecesine herkesi davet eden Hilmi Yavuz, Tokatlıların ve herkesin ATYD internet sayfasından, derneğin faaliyetlerini takip edebileceklerini belirtti.

Dernekte tanışıp evlendiler

Pikniğe katılan Senem-Ramazan Bakırcı çifti, aynı kültürün insanları olarak, dernek faaliyetleri sayesinde tanışıp evlendiklerini, şu an evliliklerinin meyvesi Yusuf ile çok mutlu bir hayat yaşadıklarını aktarırken, derneklerin sosyal bağları koruma  ve geliştirmedeki önemine dikkat çekti.

Murat Pehlivan/ Kevelaer

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu