Haberler

Yine namus… yine cinayet…

Duisburg`ta 4 gün önce işlenen Grillostr. cinayetinde artık polis kesin bilgilere ulaştı. Alman Bild gazetesinin haberine göre, yaralanan Şükran A. (42)` nın oğulları Mazlum (16) ve Süphan O. (24) olayın failleri. 

Namus cinayeti

Daha önce babalarından boşanan annelerinin başka bir adamla yaşamasını sindiremeyen geçlerin annelerini ve birlikte yaşadığı kişiyi öldürmek istedikleri söyleniyor. Öldürülen Tevrat Y. ise bir oğlu olan eşinden yeni boşanmış.

Geçen pazar günü annelerinin birlikte yaşadığı Tevrat Y. (29) isimli şahsın evine gelen Kürt gençleri  (Bild gazetesi Kürt olduklarıni belirtmiş ama Türkiye`nin hangi kentinden oldukları belirtilmemiş) saldırdıkları Tevrat Y.`yi bir kaç kez bıçakladıktan sonra kurşunlayarak öldürmüşler. 

Karnından kuşunladıkları  anneleri ise pencereden atlayarak kurtulmayı başarmış. Yaralı kadın hayati tehlikeyi atlatmış.

Duisburg – Marxloh`da çeşitli adreslerde ve arama yapan polis gençlere ulaşamadı.

Bild gazetesinin haberinde haklarında tutuklama emri çıkarılan kardeşlerin,  yıllar önce PKK`lı olduğu gerekçesiyle Türkiye`ye sürülen babalarının yanına kaçtığının tahmin edildiği belirtiliyor.

Hülya Sancak/ Foto: Murat Pehlivan- Duisburg

İlgili yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu