Haberler

Hayatımızdaki SU

Yaklaşık iki yıldır devam eden Erasmus – Comenius Projesi'nin son ziyaret durağı Almanya'nın Moers şehrindeki St.Marien Okulu oldu.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Hayatımızdaki SU"  adlı projeye Polanya, İrlanda, Fransa, Maceristan, Romanya, Almanya ve Türkiye'den katılan, 24 öğretmen ve 14 öğrenci, Moers şehrini ziyaret etti.

Öğrenciler gözlem yaptı, sonuçları paylaştı

Proje yöneticisi Birgit Glauner "Bu proje  esnasnda okullar her ay su hakkında değişik deneylerde bulunup bu bilgileri kendi aralarında değerlendirdi. Mesela öğrenciler hergün sabah, öğle ve akşam saatlerinde hava sıcaklığını ve nem oranını ölçerek internet aracılığıyla bu bilgileri  kendi aralarında paylaştılar. İlginç olan bazı günler Almanya'nın, Türkiyeden daha sıcak olmasıydı" diyerek çalışmalarını anlattı.

Projenin diğer Yöneticisi Barbara Klaassen da günlük su harcamaları ile ilgili deneyler yaptıklarını anlattı. "Çocuklar bir günde,  yemek yaparken, banyo yaparken, lavaboda el yıkarken, su içerken ne kadar su harcandığını gözlemleyip rapor ederek kendi aralarında paylaştılar neticeleri değerlendirdiler."

4 günlük yoğun program

Yurtdışından gelen ziyaretçiler Moers Belediyesi'ni de ziyaret ederek, okulun bulunduğu şehir hakkında,  Belediye Başkanı Yardımcısı Erika Scholten'den  bilgiler aldılar. Çeşitli gezi toplantı ve ziyaretlerin olduğ 4 günlük yoğun programın ardından, konuk öğrenci ve öğretmenler kendi memleketlerine uğurlandılar.

Mustafa Gülec/ Moers

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu