Haberler

Duisburg Ayasofya Camisi`nde iftar

Duisburg'taki DİTİB Türk İslam Cemiyeti Wanheimerort Ayasofya Camisi’nde gerçekleşen iftar programına Federal  Parlamento Milletvekili Mahmut Özdemir, Duisburg Anakent Belediyesi Kentsel Planlama Başkanı Carsten Tum, T.C.Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan, katolik ve protestan kiliseleri temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Din Görevlisi Mustafa Uygun’un okuduğu ezan ve duayla başlayan iftar programı, dernek başkanı Adnan Mavi’nin açılış konuşması ve onur konuklarının selamlama konuşmalarıyla devam etti. T.C.Düsseldorf Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Ilıkkan "İslam dini Avrupa medyasında yansıtılanın aksine barış ve huzur dinidir. Böylesi bir çatı altında ve Ramazan ayının uhreviyetini paylaşmayı ve bu akşam dostlarımızla aynı duaya amin diyebilmeyi bize nasip eden Allah'a şükrediyoruz" sözleriyle İslam dininin medyaya yansıtılmasındaki çarpıklıklara dikkat çekti.

Birlik ve beraberlik ayı

Almanya Federal Parlamento Milletvekili Mahmut Özdemir de Türkçe ve Almanca olarak yaptığı konuşmasında "Ramazan ayı paylaşmanın, toplum içinde birlikteliğin ve dayanışmanın sembolüdür" diyerek ramazanın dayanışma ve paylaşma yönüne değindi. DİTİB Duisburg Ayasofya Camisi’nin faaliyetlerini ilgiyle takip ettiğini belirten Özdemir "DİTİB Duisburg Ayasofya Camisi’ne topluma yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum, bu derneğimizle gurur duyuyorum" dedi. Duisburg Anakent Belediye Başkanı’nı temsilen programa katılan Carsten Tum ise müslümanların ve hırıstiyanların birlikteliğine vurgu yaptığı konuşmasının sonunda müslümanların Ramazan ayını kutladı. İftar programı TSM müziği konseri ve sohbetlerle sona erdi.

Muhabirce/ Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu