Haberler

Hastanede umutlu bekleyiş

2005 yılından beri böbrek yetmezliği ile mücadele eden Tokatlı 29 yaşındaki Özkan Sarıyar, hasta yatağında hayata tutunma mücadelesi verirken, duyarlı vatandaşlardan böbrek bağışı bekliyor.

Hastanede ziyaret ettiğimiz, iki böbreği de iflas eden Özkan, bir an önce iyileşip sağlığına kavuşmak,  evlenip çoluk çocuk sahibi olmak, hayatını acı çekmeden yaşamak istiyor.

Acımızı kantara koysak, kantar çekmez

Sarıyar'ın babası Ahmet Sarıyar,“Evladımın gözümün önünde acı çekmesini istemiyorum. Acımızı kantara koysak kantar çekmez. İnsanlardan hiçbir maddi beklentim yok, sadece manen destek istiyorum. Oğlum için duyarlı vatandaşlarımızdan böbrek bağışında bulunmalarını istiyorum" dedi.

0 Rh + kan grubuna sahip olan oğlu için sadece annesinin kan grubunun uyduğunu söyleyen baba, onun da şeker hastası olduğu için böbreğini veremediğini söylüyor. Böbrek yetmezliğine bağlı yüksek tansiyon sonucu, geçen mart ayında beyin kanaması geçirip 40 gün komada kalan oğlunun bu genç yaşta çektiği acıların kendilerini yaktığını söyleyen baba Sarıyar, insanları duyarlı olmaya davet ediyor.

Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahi, Özkan Sarıyar'ın derdine çare bulmak için, olanaklarının hepsini seferber edeceğini söylerken, "Konuyu şu andan itibaren gerek belediye uyum meclisinde, gerekse başka platformlarda ilgili kurum ve kuruluşlara taşıyacağım" dedi.

Murat Pehlivan/Duisburg

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu