Haberler

Gümrükçüoğlu Almanya`da Köprübaşı Derneği`ni ziyaret etti

Bir dizi  inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Almanya`nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti`ne gelen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, merkezi Neuss şehrinde aynı çatı altında faaliyet gösteren Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği ile ilçenin eski adını taşıyan Güneşara Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Yoğun programına rağmen Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği`nin davetini kıramayan Başkan Gümrükçüoğlu, Köprübaşılılarla da bir araya geldi, gurbetteki Trabzonlu hemşehrilerinin sorunları dinledi.

Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç, Güneşara Kültür Derneği Başkanı Mustafa Aydın ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Başkan Gümrükçüoğlu`na dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi verildi.

Köprübaşı`nın tarihi ve ruhu var

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, heşehrilerine “Trabzon ilimizin şirin Köprübaşı ilçesinin tarihi olduğu kadar, bir de ruhu vardır. Adnan Kahvecioğlu, Recep Yazıcıoğlu gibi yüzlerce sayacağımız değerler yetiştirmiştir. Köprübaşı insanı birbirlerine tutkundur. Almanya`da da bunu görmek beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. Birlik ve beraberlik adına güzel işler yapıyorsunuz. Allah birlik ve beraberliğinizi daim eylesin. Burada sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle tanışmaktan çok mutlu oldum. Ben bu manada Köprübaşılı hemşehrilerimi takdir ve tebrik ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

Trabzon BBB Dr. Gümrükçüoğlu (sol.3.) dernek yöneticileriyle-NeussAvrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği Başkanı Ahmet Anaç, yoğun programlarına rağmen derneklerini ziyaret eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve beraberindeki heyete, her iki dernek ve üyeleri adına teşekkür etti. Anaç, 14 Mart`ta Schwelm`de binlerce katılımcı ile gerçekleştirecekleri Köprübaşılılar Gecesi`nde Büyükşehir Belediye Başkanlarını da yanlarında görmek istediğini ifade ederek belediye başkanını geceye davet etti. Bu yıl seçim arefesinde olduklarını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, önümüzdeki yıl Köprübaşılılar Gecesi`ne katılacağı sözünü verdi.

Muhabirce/ Neuss

Diğerleri
Grafikartplus Ajans

Diğer haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu